Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

30.4.2020 18:00

Janáčkova filharmonie Ostrava – živé přenosy

Stejně jako jiné hudební soubory, i Janáčkova filharmonie Ostrava přechází na online režim. Každý týden se teď můžeme těšit na živé přenosy koncertů plných klasické i moderní komorní hudby.

Janáčkova filharmonie Ostrava je jedním z nejvýznamnějších českých orchestrů. Vznikla v roce 1929 jako rozhlasové těleso, a stala se tak důležitou součástí tehdejší československé hudební scény. V posledních letech se však orchestr pod taktovkou šéfdirigenta Heiko Mathiase Förstera otevírá celému světu. Jejich cílem je zvýšit povědomí o klasických i současných českých hudebních dílech nejen na domácí půdě, ale také v zahraničí.

Na následující dny jsou naplánovány celkem dva živé přenosy. První se bude konat ve čtvrtek 23. dubna 2020 ve 13:00 (EST) / 18:00 (BST) a zazní zde flétnové kvartety Pavla Vranického a Wolfganga Amadea Mozarta. Druhý se uskuteční o týden později, tj. ve čtvrtek 30. dubna 2020 ve 13:00 (EST) / 18:00 (BST), a bude věnovaný smyčcovému kvartetu Felixe Mendelssohna-Bartholdyho.

Přímé přenosy obou koncertů budou vysílány ze společenského sálu Domu kultury města Ostravy a bude možné je sledovat na oficiálních facebookových stránkách Janáčkovy filharmonie. Program dalších koncertů bude filharmonie zveřejňovat průběžně podle vývoje situace na webových stránkách a sociálních sítích.

 

www.jfo.cz/en/    

Událost na Facebooku / 23. dubna 2020

Událost na Facebooku / 30. dubna 2020

 

 

 

 

Místo konání:
ONLINE
Datum:

30.4.2020 18:00

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala