Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

3.4.2019 19:00

Jaromír Typlt + Ivan Palacký – Šlahouny ve větve/Ranken in Zweige

Dernisáž jednoměsíční literární kavárny „Café Ahoj“ spojí Jaromíra Typlta a Ivana Palackého, kteří vystoupí se společnou performancí pod názvem „Šlahouny ve větve/Ranken in Zweige“.

Knihy básníka, performera a teoretika umění Jaromíra Typlta se pohybují na rozhraní poesie, prózy a esejí. V němčině je od něj čerstvě vydána sbírka povídek „oder schnurstracks“  (hochroth Verlag Leipzig 2018) a krátké experimentální prózy „Michal über Nacht“ (Kant Verlag Praha 2019). Typltovy živé spolupráce s jinými umělci přechází do roviny zvukové poezie, stejně tomu bude tento večer s Ivanem Palackým.

Palacký – hudebník a architekt – spojuje tyto dva své zájmy překvapivým způsobem. Experimentátor a improvizátor, jehož hlavní zálibou se stalo „dolování“ zvuků z pletacího stroje Dopleta 160 a 180, nahlíží na hudbu okem architekta, přemýšlí v ní o proporcích, poměrech a prostoru. Tento prostor, tento zvukový svět je ze své podstaty velmi otevřený slovům, nebude se tak jednat o první performanci v duu s Typltem.

Očekávat můžeme kombinaci autorského čtení, místy až na pomezí divadelního monologu, s dalšími médii – krátkými „poetry“ videoklipy na motivy Typltových textů a experimentálními Palackého nahrávkami.

Vstup zadarmo


V průběhu akce fotografujeme za účelem zveřejnění na naší internetové stránce nebo na našich účtech na sociálních sítích Facebook, Twitter, Instragram a Youtube. Svojí účastí na akci vyjadřujete souhlas se zveřejňováním fotografií, na kterých můžete být také vy. Pokud s tím nesouhlasíte, sdělte to prosím naší fotografce/našemu fotografovi nebo někomu z našich zaměstnanců.

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

3.4.2019 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala