Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.11.2019

Jaroslav Kolář představí práci studia Bohemia Interactive v Madridu

Jaroslav Kolář je hlavní vývojář studia Bohemia Interactive, kde vznikly jedny z nejúspěšnějších českých videoherních simulátorů (Arma, Take On či DayZ). Na masterclass představí tvorbu studia a poté se zúčastní debaty s návštěvníky. Akce se uskuteční 27. listopadu na Francouzském institutu v Madridu. Vstup po předchozí rezervaci zdarma.

Studio Bohemia Interactive fungující už od roku 1999 v současné době patří mezi klíčové hráče v zábavním průmyslu. Mezi jejich nejpopulárnější tituly patří zejména DayZ y série Arma y Take On.

Kolářova mastercall pod názvem „Pre-production Manifesto“ bude zaměřená především na videoherní preprodukci, její důležitost i úskalí. Dalšími tématy budou historie a současnost studia Bohemia Interactive a specifika videoherního průmyslu v České republice. Přednáška proběhne v češtině a následně bude tlumočena do španělštiny.

V následné debatě rozebere Jaroslav Kolář spolu s dalšími hosty současnou situaci i budoucnost herního průmyslu v Evropě a další témata. Debata se zaměří i na specifika evropské tvorby, které ji odlišují od zbytku světa. Spolu s Kolářem se do debaty zapojí umělecký šéf studia Ubisoft Charles Huteau (Francie) a ředitelka vnějších vztahů a strategických aliancí na Institutu U-tad a zároveň představitelka studia Ilion Animation Studios Mercedes Rey (Španělsko). Akci bude moderovat videoherní novinářka Marta Trivi píšící pro časopisy Anait Games y Verne.

Jaroslav Kolář se ve videoherním průmyslu pohybuje již více než 25 let. Za tu dobu se podílel na vzniku hned několika celosvětově úspěšných titulů, mezi které můžeme zařadit takové hity, jako jsou Vietcong, Mafia 2, Arma 3 nebo DayZ. Od počátků své kariéry vedl nejrůznější projekty a zároveň se podílel i na kreativních procesech. Od roku 2005 se zaměřuje především na řízení projektů a management lidských zdrojů. V současnosti pracuje pro společnost Bohemia Interactive.

 

Program

16:45 – 18:15:  Masterclass Jaroslava Koláře (Bohemia Interactive) o videoherní preprodukci. Nutná předchozí rezervace místa na https://cutt.ly/JeFgIbe

18:30 – 19:30: Masterclass Charlese Huteaua (Ubisoft) o kreativním procesu tvoření videoher a úloze kreativního ředitele. Nutná předchozí rezervace místa na https://cutt.ly/LeAUSTL

20:00 – 21:00: Diskuze s Jaroslavem Kolářem, Charlesem Huteauem a Mercedes Rey, kterou bude moderovat Marta Trivi. Rezervace místa na https://cutt.ly/EeAUW9u

 

Více informací naleznete na adrese https://www.bohemia.net/

Místo konání:

Institut Français. Calle del Marqués de la Ensenada, 12, Madrid

Datum:

27.11.2019

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala