Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

2.7.2009 0:00 - 0:00

Jazzový duet Rudy Linka a Bobo Stenson

Mnohokrát vyznamenaní jazzoví hudebníci Rudy Linka (kytara) a Bobo Stenson (klavír), spolu poprvé vystoupí na scénu při příležitosti přechodu předsednictví Evropské unie z České republiky na Švédsko.

 

Na repertoáru budou jejich vlastní skladby, klasické jazzové skladby a skladby inspirované tradiční lidovou hudbou obou zemí.

 

Rudy Linka byl zvolen jedním z deseti nejlepších kytaristů světa čtenáři prestižního časopisu Down Beat. Na svém kontě má již 14 CD, vydané takovými nakladatelstvími, jako jsou Enja, Timeless, Universal a Sony BMG, a hrál s mnohými jazzovými hvězdami, mezi nimiž jsou Paul Motian, Larry Grenadier, John Scofield.

 

Bobo Stenson ukazuje, co je to moderní klavír, už od konce 60. let. Stenson je jedním ze zakladatelů ECM Sounds a hrál na scéně s takovými jazzovými legendami, jako jsou Sonny Rollins, Stan Getz a Gary Burton. Jeho poslední CD, vydané u ECM, natočené s triem vytvořeným s baskytaristou Andersem Jorminem a bubeníkem Jonem Fältem, vyšel pod názvem Cantando. S tímto triem také vystoupí v Bruselu 11. září 2009.

 

Datum: 2. července, 20.00

 

Místo: Théâtre Molière, Galerie de la Porte de Namur

3 Square du Bastion, 1050 Ixelles (Bruxelles)

 

Vstupenky, informace: www.muziekpublique.be

 

Místo konání:

150-152 Avenue Adolphe Buyl
1050 Bruxelles / Brussel
Belgie

Datum:

2.7.2009 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala