Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

15.3.2007 19:30

Jean-Gaspard Páleníček - Břízy

Představení Jeana-Gasparda Páleníčka a Ondřeje Adámka

 

 

Páleníčkova novela Břízy metaforicky přibližuje poslední půlstoletí českých dějin, vyhnáním sudetských Němců počínaje, přes teror 50. padesátých let a šeď normalizace, až po dezorientaci postkomunistické společnosti. V roce 2002 vyhrála v roce 2002 cenu asociace Henry Durand.

 

Jean-Gaspard Páleníček (*1978) je autorem textů ve verších, v próze a pro divadlo, různých překladů (Holan, Hrabal, Hejda, Seifert…) a hudebním skladatelem. Il Spoluzaložil Umělecké sdružení Elgar vedené skladatelem Milošem Bokem. Je rovněž hercem a divadelním režisérem. Mimo jiné vytvořil role Jaga (Othello, Shakespeare) a Croniamantala (Zavražděný básník, Apollinaire) pro režiséra Radima Vašinku v pražském divadle Orfeus.

 

Autor instrumentálních a elektroakustických skladeb Ondřej Adámek (*1979) studoval na pražské Konzervatoři a HAMU, Posléze studoval skladbu, elektroakustickou hudbu, orchestraci, improvizaci, hudební rozbor a indickou hudbu na pařížské CNSM (ve třídách G. Reibela, F. Durieuxe, M. Stroppa, L. Naona, Y. Geslina, T. Mayse). Se svými elektroakustickými a smíšenými díly získal různé ceny, mimo jiné Métamorphoses (Musique et recherche – Belgie 2002, 2004), cenu nakladatelství Editions Musicales Européennes (2006, nebo cenu Brandenrugského symfonického orchestru (2006).

 

Jean-Gaspard Páleníček, přednes

Ondřej Adámek, klávesové nástroje, preparované dřevěné a vodní nástroje

Carol Jimenez, viola

 

Vstup volný.

Literární kavárna otevírá hodinu před začátkem představení.

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

15.3.2007 19:30

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala