Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.5.2008 0:00 - 11.5.2008 0:00

Jeden svět

Festival Jeden svět proběhne v Bulharsku od 7. do 11. května 2008. Kromě projekcí dokumentárních filmů tematicky zaměřených na proces demokratizace v zemích bývalého východního bloku a na současná ohniska napětí v Iráku, Barmě, Severní Koreji a dalších zemích bude součástí programu také výstava českého fotografa Jana Šibíka, který se zabývá převážně problematikou lidských práv, a další doprovodné akce. Na padesát filmů mohou diváci v rámci festivalu zhlédnout v Českém kulturním centru, Francouzském institutu, Polském institutu, Euro-Info Centru, Národním paláci kultury a Domě kina.

Festival Jeden svět je jedním z nejvýznamnějších festivalů věnovaných problematice lidských práv v Evropě. V programu festivalu jsou zahrnuty jak nejvýraznější kvalitní dokumenty, které byly za uplynulý rok, tak investigativní a aktivistické filmy, které upozorňují na závažné problémy a porušování lidských práv. Festival tak pomáhá přinést komplexní a vyváženější informace a nabízí možnost hlubšího pochopení souvislostí a důležitých zahraničně-politických a společenských témat. Přesvědčivě tak veřejnosti komunikuje, proč se máme zasazovat za prosazovaní demokracie a bezpečnosti ve světě.

Festival Jeden svět probíhá v České republice už desátým rokem. Své desáté narozeniny Jeden svět oslaví i v jedenácti světových metropolích. Ve spolupráci s českými zastupitelskými úřady, Českými centry a místními partnery tak proběhnou během roku 2008 ozvěny festivalu v nejen v Sofii, ale také Bruselu, Bukurešti, Londýně, Lublani, Madridu, Paříži, New Yorku, Kyjevě,Vídni a Washingtonu DC.

 

Více: www.bgoneworld.org

Místo konání:

Rakovski 100
1000 Sofia
Bulharsko

Datum:

Od: 7.5.2008 0:00
Do: 11.5.2008 0:00

Organizátor:

Lumena Association


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala