Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

4.7.2019 18:00 - 5.9.2019

Výstava | Jan Jeništa: Jeden den v Československu

Začalo to velkým úspěchem na světové výstavě EXPO 1958 v Bruselu. Československo se na ní představilo jako moderní a harmonická země, jíž leží na srdci blaho občanů. Ukazovala idealizovaný obraz šťastného života v socialistickém státě, moderní zemi plné technických vymožeností, vysokého standardu služeb, kvalitního moderního umění a také designu v ničem nezaostávajícího za tím západním. Skutečnost ale byla jiná.

Výstava pod heslem "Jeden den v Československu - Československý design od EXPO 1958 po okupaci 1968" představuje návrhy předních československých umělců. Objekty pochází ze soukromé sbírky sběratele Jana Jeništy, které po předních evropských metropolích představí „Brusel“ i Vídni.

K vidění bude porcelán a výrobky z keramiky, které byly oceněny cenou Grand Prix na světové výstavě EXPO 58, společně s produkty z lisovaného skla, jako jsou vázy, kávové či čajové servisy, grafické výrobky, svítidla, domácí spotřebiče, různý sedací nábytek i hračky.V průběhu akce fotografujeme za účelem zveřejnění na naší internetové stránce nebo na našich účtech na sociální síti Facebook a Youtube. Svojí účastí na akci vyjadřujete souhlas se zveřejňováním fotografií, na kterých můžete být také vy. Pokud s tím nesouhlasíte, sdělte to prosím naší fotografce/našemu fotografovi nebo někomu z našich zaměstnanců.

 

Místo konání:

Herrengasse 17
1010 Vídeň
Rakousko

Datum:

Od: 4.7.2019 18:00
Do: 5.9.2019

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala