Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

12.9.2017 19:00

Jiří Bartovanec: Workshop

Jak se můžeme vyjádřit skrze tanec podobně, jako když komunikujeme slovy? A jak nám taneční improvizace umožní prožít každý okamžik fyzicky i psychicky?

 

RSVP

Taneční workshop
Workshop je zaměřen na tanečníky a performery, které zajímá bližší setkání s tanečním jazykem Jiřího Bartovance. Účastníci se dozvědí, odkud pocházejí nápady a impulsy pro pohyb prostřednictvím fyzické, emocionální a expresivní cesty vedené tanečníkem, který spolupracuje více než 14 let se Sashou Waltz. Tento přístup bude výchozím bodem k vytvoření nového materiálu v rámci improvizace.

Jiří Bartovanec
Tanečník a choreograf, který spolupracuje se Sashou Waltz od roku 2003 a v roce 2007 se stal stálým členem skupiny Sasha Waltz&Guests. Zúčastnil se např. MusicTANZ-Carmen, vzdělávacího projektu Berlínských Filharmoniků v roce 2012. V roce 2014 vytvořil skupinovou choreografii GLOBE a mezi jeho poslední sólové představení patří Entropy, které uvedl v New Yorku v rámci programu Českého Centra a Moving sound Festivalu. Aktuálně vyučuje na Konzervatoři Duncan Centre v Praze.

 

Fotografie: Majetek Konzervatoře Duncan Centre

Místo konání:

Bohemian National Hall, 321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

12.9.2017 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala