Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

3.6.2016 20:00 - 19.6.2016

Výstava Jiřího Brázdy "O čtvrt století později" v Antverpách

Galerie grafického umění Epreuve d'Artiste Vás zve na zahájení výstavy posledních kreseb a grafických listů Jiřího Brázdy a keramické tvorby Jaroslavy Brázdové, které se bude konat 3. června 2016 v 20:00. Výstava potrvá až do 19. června 2016. Výstavu zahájí p. Jack van Peer, prezident asociace Graphia.

Galerie Epreuve d'Artist, která podporuje české výtvarné umění po mnoho let, letos se slaví 25. výročí!

Jiří Brázda

„Autorské výstavy, které Jiří Brázda realizoval v posledních letech v mnoha výstavních síních českých galerií jsou zajímavou a přitažlivou přehlídkou jeho uměleckých aktivit. Instalované soubory jsou složeny z několika okruhů umělcova zaměření. Poměrná část exponátů představuje grafickou tvorbu, která je původním a dominantním projevem autora. Studiem grafických technik získal potřebné odborné znalosti a rozvinul své přirozené schopnosti temperamentního a rukopisně jistého výrazu.

Je vynikajícím kreslířem, což je prvořadým předpokladem pro čistý a nechaotický přenos umělecké invence na desku budoucího grafického listu. Vyvážený rytmus tenkých a tučných linií ve vztahu k okolnímu prostoru, v němž světlo a stín hraje podstatnou roli modelačního prvku, to si žádá předem pečlivě promyšlený postup, v němž náhodný experiment je zcela nežádoucí. V konečné fázi jednotlivých otisků je také důležitá představa autora o případném barevném zatónování v jedné či více vrstvách, což může při neuváženém postupu znehodnotit celé předchozí úsilí. V případě Jiřího Brázdy jsou finální výsledky otisků vždy perfektní a dokladují profesionální zodpovědnost potvrzenou signaturou tvůrce.

Typickým znakem všech Brázdových prací je pohybová i tvarová dynamičnost a vzruch, který do jednotlivých výjevů vnáší jiskřivou životnost. V tvarovém repertoáru lze nalézt krásné oduševnělé tváře, ideální proporce ženského těla, proti těmto klidovým a esteticky příjemným pohledům je postavena záměrná deformace protáhlých končetin nebo nebezpečně čnící hroty.“


Marie Martykánová

 

Kdy: zahájení výstavy 3.5.2016 od 20:00, výstava bude pokračovat až do 19.5.2016 (soboty a neděle od 14 do 18 hodin)

Kde:  EPREUVE D'ARTISTE | GRAPHIC ART GALLERY, Oudekerkstraat 64, 2018 Antverpy, Belgie

 

Místo konání:
EPREUVE D'ARTISTE | GRAPHIC ART GALLERY, Oudekerkstraat 64, 2018 Antwerp, Belgium
Datum:

Od: 3.6.2016 20:00
Do: 19.6.2016

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala