Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

1.7.2013 - 4.9.2013

Jiří Kolář vystavuje v polské Vratislavi

4.cervence bude mít ve Vratislavi vernisáž výstava Jiřího Koláře "Korespondáž", jež byla počátkem roku instalovaná za velké pozornosti publika v NG v Praze.

Výstava obsahuje téměř stovku jeho koláži z 80. let, jež denně posílal z Paříže výměnou za dopisy Francouzce Béatrice Bizot. Ač se jedna o male formáty, obsahuji snad všechny techniky, jež známe z Kolářova díla. Bizot se později stala sochařkou a její sochy, jež nejsou bez Kolářova vlivu, tvoří součást výstavy, právě tak jako její dopisy posílané výtvarníkovi.

Jiří Kolář je v Polsku známe jméno, téměř nikdy zde vsak nebyl vystavován. Průlomem byla loňska výstava v krakovském Muzeu moderního uměni MOCAK, jež ukázala jeho práce z 60. let, především ze sbírek Medy Mladkove  a Muzea moderního uměni v Norimberku. Muzeum zároveň vydalo překlad Kolářova deníku z r. 1949 "Očitý svědek".

Vratislavskou výstavu organizuje Městská galerie Vratislav v prostorách Muzea architektury za spolupráce NG Praha, Památníku národního písemnictví a Českého centra Varšava. Vernisáže se zúčastni majitelka všech koláži Béatrice Bizot, výstava potrvá do konce leta. K dispozici bude zevrubný polsky katalog.

 

Místo konání:
Muzeum Architektury we Wrocławiu, ul. Bernardyńska 5
Datum:

Od: 1.7.2013
Do: 4.9.2013

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala