Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

10.3.2007 0:00 - 11.3.2007 0:00

Jiří Menzel na festivalu Sofia Film Fest

Na 11. ročníku nevětšího mezinárodního filmového festivalu v Bulharsku Sofia Film Fest režisér Jiří Menzel představí svůj nový film Obsluhoval jsem anglického krále. V programu je také tisková konference s významným českým režisérem a představitelem hlavní role bulharským hercem Ivanem Barnevem.

„Mnoho let jsem nechtěl dělat žádný film i proto, že se mi každý další scénář po tom, co jsem prožil skoro dva roky s „Králem“, zdál ve srovnání s Hrabalovou knížkou nedostatečně zajímavý. Naštěstí to všechno dobře dopadlo a jsem rád, že se mohu vrátit zrovna Králem.“

Kniha Bohumila Hrabala Obsluhoval jsem anglického krále patří k vrcholům jeho tvorby. V životních osudech malého českého číšníka se tu zrcadlí naděje, konflikty, dramata a prohry, kterými prošly české dějiny v minulém století. Na motivy tohoto díla Jiří Menzel napsal scénář a zrežíroval film o muži, který na konci svého života hledá obrazy času, který prožil. O muži, jenž toužil naplnit za každých okolností svůj život bohatstvím a krásou, a jehož „štěstí bylo vždycky v tom, že ho potkalo nějaké neštěstí“.

Jiří Menzel, získal za přepis Hrabalových Ostře sledovaných vlaků Oskara, stejně dobře známé jsou však i jeho další adaptace Hrabalova díla - Perličky na dně, Skřivánci na niti (v Berlíně získal Zlatého Medvěda) Postřižiny, Slavnosti sněžek. Nominován na Oskara byl i za svůj film Vesničko má středisková.

 

 

Místo konání:

Rakovski 100
1000 Sofia
Bulharsko

Datum:

Od: 10.3.2007 0:00
Do: 11.3.2007 0:00

Organizátor:

Art Fest


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala