Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

12.7.2012 22:00

Projekce filmu Skřivánci na niti od Jiřího Menzela v rámci projektu Filmy východní Evropy v Réplika Teatro, Madrid

České centrum zve na promítání filmu "Skřivánci na niti“ našeho oscarového režiséra Jiřího Menzela. Film, který vznikl na motivy knihy povídek spisovatele Bohumila Hrabala, byl zakázán komunistickým režimem. Promítání se uskuteční v rámci projektu Filmy východní Evropy v Réplika Teatro, který poběží během letních měsíců. České centrum připravilo pro tento projekt filmy z "nové vlny" českého filmu. Promítání se koná každý červencový čtvrtek od 22 hodin, k vidění budou například filmy V. Chytilové, J. Menzela, M. Formana nebo I. Passera. „Skřivánci na niti“ se promítnou dne 12. července od 22 hodin v divadle Réplika Teatro. Organizováno ve spolupráci s divadlem Réplika Teatro.

O filmu:

Děj se odehrává během komunistické éry, kdy malá skupina dělníků tvrdě pracuje v kladenských ocelárnách na recyklaci a přeměně kovu v nové díly pro stroje a traktory. Přes problémy a náročné životní zkoušky této doby se film snaží zachytit krásu a touhu překonat všechny křivdy způsobené komunistickým režimeme.

O režisérovi:

 Jiří Menzel je filmový režisér, herec a scenárista. Jeho film "Ostře sledované vlaky" získal Oscara za nejlepší cizojazyčný film v roce 1966 a jeho další film "Vesničko má středisková" byl na Oscara nominován v roce 1985. Menzel také získal Zlatého medvěda na Mezinárodním filmovém festivalu v Berlíně za film Skřivánci na niti a Velkou cenu na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech za jeho film Rozmarné léto.

 

Více informací: http://replikateatro.com/replika/?m=20120712&cat=1

Místo konání:

Réplika Teatro, Calle Justo Dorado, 8. Madrid

Datum:

12.7.2012 22:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala