Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

12.5.2008 0:00 - 27.6.2008 0:00

Jiří Voves: Memories

Cyklus obrazů Jiřího Vovse s videoprojekcí Majdy Rajčanové bezesporu patří do tipů z programu ČC v měsíci květnu. Vernisáž výstavy se uskuteční za přítomnosti obou autorů.

Jiří Voves se narodil 4.1.1954 v Pardubicích. Od roku 1977 se věnuje výhradně malbě, kresbě a grafice. Jeho malba je dokonale kultivovaná; umělec má vyhraněný smysl pro monumentální kompozici, úzkostně uznává výtvarný řád. Jeho pohled je zacílen téměř na dřeň zkoumaného objektu. Jeho malba a grafika nám přibližuje svět ticha, který pro nás vytvoří prostor hlubokého rozjímání. / www.praha5/galerie /

 

Z cyklů obrazů a kreseb Jiřího Vovse, jejichž obsahem je dialog člověka s pamětí, vystupuje do popředí neobyčejná naléhavost autorových uměleckých zamyšlení nad zpřetrhanými souvislostmi času. Umělec téma neilustruje. Revokuje podobu útržků písemných a hudebních zpráv, jejichž záznamy se propadly do neznáma času a mnohdy se promítají do útěšného prostoru země, krajiny člověka. Malířovu představu ovládají příběhy o tajemstvích, které skrývá lidská mysl v hlubinách vědomí. Ve ztracené paměti mizí v nenávratnu dávná poznání, zážitky, vzkazy i marnotratně utracené vzpomínky. Jsou to osudové příběhy lidí.

( textu Jiřího Šetlíka pro časopis Ateliér)

Místo konání:

Rakovski 100
1000 Sofia
Bulharsko

Datum:

Od: 12.5.2008 0:00
Do: 27.6.2008 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala