Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

21.2.2019 19:00

Koncert: Karel Růžička Quartet představí Grace & Gratitude

Přijďte si vychutnat hudbu Karla Růžičky z jeho nové desky Grace & Gratitude nominované na cenu Akademie populární hudby Anděl v kategorii nejlepší jazzové album.

 

19:00 ve velkém sále
RSVP

Cenami ověnčený saxofonista, skladatel a hudební producent KAREL RŮŽIČKA zahraje poprvé v New Yorku s uznávanými muzikanty Jonem Cowherdem, Jamesem Genusem a E.J. Stricklandem skladby ze svého nejnovějšího alba Grace & Gratitude. Grace & Gratitude je sestaveno výlučně z Růžičkových původních skladeb a přináší posluchačům jazz té nejvyšší kvality. Album je nominováno na cenu Akademie populární hudby Anděl v kategorii nejlepší jazzové album. 

 

(Photo credit: J. Genus by Maxie Floyd, J. Cowherd by Todd Chalfan)

 

Karel Růžička / saxofon

Karel žije již přes dvacet let v New Yorku. Jako mladý talent výrazně zazářil v 90. letech minulého století na jazzové scéně v Čechách (první vlastní album You Know What I Mean, alba formací The Four a Spring Rolls Quartet a album Flight, jež natočil se svým otcem stejného jména, legendárním pianistou), přesunul se do světové metropole jazzu, kde si vybudoval solidní hudební kariéru jako vyhledávaný spoluhráč (nejnověji v kapele Michaela Frankse) a pedagog. Již v New Yorku vzniklo Růžičkovo předchozí album Brooklyn Moods (2004) a nyní na něj Růžička navazuje novinkou nazvanou Grace & Gratitude. Během své kariéry vystupoval Růžička s mnoha legendárními muzikanty, jako jsou George Benson, Dean Brown, Hiram Bullock, Mike Stern, Joe Locke, Bob Mintzer, Ravi Coltrane, John Patitucci, Arturo Sandoval, Nate Smith, Benny Rietveld, Ben E. King, Miroslav Vitous, Ronnie Burrage, Jeff “Tain” Watts, Fred Wesley, Reggie Young, Rachel Z a mnoho dalších.

Jon Cowherd / piano

Jon Cowherd je uznávaný klavírista, skladatel a hudební producent, který se na jazzové scéně výrazně zapsal jako jeden z nejlepších a nejúspěšnějších mladých muzikantů. Vyrůstal v Kentucky a studoval v New Orleans na Loyola University pod vedením jazzové legendy Ellise Marsalise. Později přesídlil do New Yorku, kde získal magisterský titul na Manhattan School of Music, a začal spolupracovat s bubeníkem Brianem Bladem, se kterým založil Brian Blade Fellowship. Spolu natočili několik alb, na kterých lze slyšet Cowherdovo skvostné muzikantství a skladatelský um.

James Genus / kontrabas

James Genus je známým muzikantem v několika hudebních žánrech. Hraje jak na akustickou, tak na basovou kytaru. Nahrával s hudebníky a umělci, jako jsou Roy Haynes, Horace Silver, Whitney Houston, Dave Douglas, Bob James nebo Anita Baker. Nedávno byl slyšet na oceňovaném albu Random Access Memories hudební skupiny Daft Punk. V současnosti hraje s legendárním pianistou Herbiem Hancockem. Každý týden ho můžeme vidět a slyšet v orchestru pořadu Saturday Night Live.

E.J. Strickland / bicí

Další skvělý hudebník, který zahraje s Karlem Růžičkou na jeho blížícím se koncertu v Bohemian National Hall, je bubeník a skladatel E.J. Strickland, zakladatel hudebního uskupení E.J. Strickland Quintet, který nahrál kritikou oceňovaná alba In This Day (2009), The Undying Spirit (2015) a Warriors for Peace (2018). Stricklanda jste mohli za posledních deset let slyšet na 60 albech různých umělců. Studoval jazz na newyorské New School pod vedením takový legend, jako jsou Reggie Workman, Buster Williams nebo Billy Harper. Jeho hudba je ovlivněna prvky latiny, hip-hopu a africké domorodé hudby.

 

Album Grace & Gratitude je k poslechu na www.animalmusic.cz, iTunes, Spotify a Amazon Music.


Rezervace propadají 10 minut před začátkem představení.

 


Tisková zpráva: 

Místo konání:

Bohemian National Hall, 321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

21.2.2019 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala