Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

17.9.2019 - 13.10.2019

Kateřina Šedá na rezidenci v Birminghamu

Galerie Ikon bude hostit českou konceptuální umělkyni Kateřinu Šedou, jejíž tvorba má blízko k sociální architektuře. Svou stáž v Birminghamu bude Šedá věnovat výzkumu zaměřenému na budoucí projekt pro tuto prestižní birminghamskou galerii, který bude realizován na podzim roku 2020. Její rezidence navazuje na předchozí návštěvu v roce 2017, kdy se zaměřila na místní síť kanálů, především na část, která protíná Ladywood, centrální městskou část vyznačující se velkou přechodnou populací uprchlíků a žadatelů o azyl.

Šedá bude využívat galerijní Slow Boat (přestavěnou loď, tzv. narrow boat) jako plovoucí studio, kde se bude zamýšlet nad demografií Birminghamu, a především Ladywoodu. Během pobytu se setká s množstvím lidí, kteří v Birminghamu žijí a pracují. Zaměří se hlavně na ty, kdo se zabývají přesidlováním uprchlíků. Chce tak získat náhled na nové společenské trendy a s nimi spojené výzvy. 

Ve světle nedávné práce Šedé, především pro Bieanále architektury v Benátkách  v roce 2018, tento projekt předjímá sčítání lidí a domovů v Anglii a Walesu v roce 2021. Během pobytu v Birminghamu Šedá navštíví památky spravované společností Canal and Rivers Trust, která připravuje strategické plány za účelem přilákání turistů do centra města. To přispívá k již tak rozmanité scenérii městské regenerace, v níž se mísí sociální bydlení s luxusními byty. 

Během rezidence proběhnou dvě veřejné akce. První ve středu 25. září od 16:00 do 17:00, kdy se veřejnost může s umělkyní setkat během neformální, volně přístupné akce, a dozvědět se více o jejích postupech a výzkumu. V pátek 11. října od 18:00 do 20:00 představí Šedá výsledky výzkumu prováděného v průběhu rezidence.

More online at www.ikon-gallery.com     

https://www.ikon-gallery.org/event/katerina-seda/        

http://www.katerinaseda.cz/en/

 

Kateřina Šedá: UNES-CO 


Kateřina Šedá: UNES-CO


Kateřina Šedá: Non-street Busking

 

 

 

 

 

 

 

Místo konání:
IKON, Birmingham
Datum:

Od: 17.9.2019
Do: 13.10.2019

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala