Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

25.10.2018

Premiéra filmu Když draka bolí hlava

Ponořte se do vyprávění draka Čmoudíka ve filmu podle knižní předlohy Petra Šišky a Dušana Rapoše, která symbolicky spojí slovenského a českého diváka, protože jedna dračí hlava mluví slovensky a druhá česky (česká hlava je nadabována Liborem Boučka, slovenská Igorem Timkem).

 

Barborka s Tomíkem tráví prázdniny u babičky a dědy v kovárně pod Dračí skálou, kde pracuje i netradiční pomocník dvouhlavý drak Čmoudík. Jednou, když se děti chystají přespat v jeskyni společně s drakem, objeví na zdi jeskyně starou mapu a Čmoudík, jehož jedna hlava mluví česky a druhá slovensky, začíná vyprávět napínavý příběh o vzniku království Draka, velké lásce princezny Adélky a prince Janka, o letité kletbě a strašlivém Drakovi, o zlém skřítkovi Blivajzovi, ale i o tajemství Pomněnkové louky. Zajímá Vás, jak se slaví vánoce v dračí jeskyni, jakou kouzelnou moc má sto let nemytý dračí zub a hlavně proč draka bolí hlava?

Ve filmu se můžeme těšit samozřejmě na československé obazení. Z českých herců uvidíte například Kateřinu Brožovou, Karla Gotta s dcerkou Charlottou nebo Václava Postráneckého. Ze slovenských herců poté Jána Kolejníka, Kamilu Magálovou nebo Mira Nogu.

web: http://www.kdyzdrakabolihlava.cz/

FB: https://www.facebook.com/

foto (C) https://www.facebook.com/ , http://www.kdyzdrakabolihlava.cz/

Místo konání:

Bratislava

Datum:

25.10.2018

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala