Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

14.6.2012

Koncert zázračného dítěte Eduarda Kollerta v královském paláci El Pardo

České centrum v Madridu zve na koncert Eduarda Kollerta (9 let), jenž proběhne v rámci předávání výtvarných cen 21. ročníku Výtvarné soutěže pro děti a mládež Patrimonio Nacional. Ceny předá jménem královské rodiny infantka Elena. Eduard zahraje ukázky z děl J.S.Bacha, A. Dvořáka, W.A.Mozarta a F.Chopina. Koncert se uskuteční 14.6. v El Pardo v Madridu.

Eduard Kollert (2002) se narodil se v muzikantské rodině. Po koncertu jeho otce s mistrem Josefem Sukem se rozhodl hrát na housle a klavír. Začal se v necelých 7 letech učit v Hudební škole hl. m. Prahy na housle a ve stejné době na klavír u svých rodičů. Na svém první soutěži (Celostátní soutěž ZUŠ) získal první cenu v krajském kole a druhou v kole celostátním. Následovalo pozvání na festival ve Znojmě pod záštitou Pavla Šporcla, v únoru 2012 vystoupil s velkým úspěchem s Pražskou komorní filharmonií pod taktovkou Leoše Svárovského s houslovým koncertem J.S. Bacha a klavírním koncertem L. van Beethovena. Na podzim opět vystoupí jako sólista na oba nástroje s Komorní filharmonií Pardubice.

Více informací na: http://www.kollert.net/Eduard_cz.html

Program:

J. S. Bach           -    Koncert pro housle a orchestr a-moll BWV 1041, 1. věta (samozřejmě s doprovodem klavíru místo orchestru...)

A. Dvořák           -   Sonatina pro housle a klavír op. 100, 1. věta,

W. A. Mozart    -    Rondo Alla turca

F. Chopin           -    Valčík e-moll

Místo konání:

El Pardo, Calle de Manuel Alonso, Madrid

Datum:

14.6.2012

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala