Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.7.2012 22:00

Dan Bárta & Robert Balzar Trio představí svou novou desku Theyories v Santiagu de Compostela

České centrum zve na koncert „Theyories“ v podání mnohostranného českého zpěváka a textaře, držitele několika cen Akademie české populární hudby, Dana Bárty a významné jazzové kapely Robert Balzar Trio. Koncert se odehraje v rámci mezinárodního hudebního festivalu Via Stellae dne 7. července, ve 22 hodin, v divadle Teatro Principal, v Santiago de Compostela. Po koncertě si posluchači mohou zakoupit české pivo Staropramen, které je hlavním sponzorem koncertu. Ve spolupráci s festivalem Via Stellae.

Robert Balzar Trio & Dan Bárta

Dan Bárta (1969), jeden z nejuznávanějších českých interpretů současnosti se vyznačuje všestranným hudebním rozhledem a je znám nejen v České republice, ale také celosvětově. Je držitelem různých hudebních ocenění, např. získal cenu České hudební akademie “Anděl”.  Také se účastnil koncertů s Bobby McFerrinem. S jazzovým triem Robert Balzar Trio vydali své třetí album s názvem Theyories, které nahrávali v Praze a New Yorku ve studiu Sear Sound ve spolupráci s Jamsem Farberem a Markem Wilderem (držitelem prestižního ocenění Grammy). Album obsahuje dvanáct skladeb od nejznámějších umělců (The Police, Jamiroquai, Simply Red, Joni Mitchell, AC/DC, Björk, Led Zeppelin a dalších). Název alba je slovní hříčkou slov They a Stories a také slova Theories.

Robert Balzar Trio vzniklo v roce 1996 a jejími členy jsou Robert Balzar (kontrabas), Stanislav Mách (piano) a Jiří Slavíček (bubny). Jejich repertoár se skládá z vlastní tvorby a rovněž tvorby jiných umělců. Dopsud nahráli pět albumů, mezi nimiž je jedno z turné s excelentním jazzovým kytaristou Johnem Abercrombiem. Kapela se účastnila různých festivalů ve Spojených státech amerických, Turecku, Švédsku, Maďarsku a jiných zemích.

 Více informací: http://www.viastellae.es/index.asp

Místo konání:
Teatro Principal, Rúa Nova, 21. Santiago de Compostela
Datum:

7.7.2012 22:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala