Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.5.2012 - 25.5.2012

Duo Menorah - koncerty v rámci Festivalu 9 bran 2012 ve Španělsku

České centrum zve na koncerty Dua Menorah. Zpěvačka Zuzana Wirthová a kytarista Josef Gulšbauer zahrají duchovní a folklórní židovskou hudbu. Koncerty jsou součástí Festivalu 9 bran a uskuteční se ve dnech 20. 5. (Templete de El Pardo, Madrid, 12:30), 21. 5. (Centro Sefarad-Israel, Madrid, 20:30) a 25. 5. (Jardines del Museo de El Greco, Toledo, 22:00). Spoluorganizátoři: Centro Sefarad-Israel Madrid, Comunidad Judía Madrid, Fundación Chamartín a Festival 9 bran.

Festival 9 bran je festivalem česko-německo-židovské kultury, který se poprvé konal v roce 2000. Festival má letní a zimní část, a část festivalu se koná vždy v jedné cizí zemi. Tento rok Festival 9 bran vzdává čest nedávno zesnulému Arnoštu Lustigovi a poprvé vycestoval do Španělska. Zde se představí širokou škálou akcí, např. prezentací překladu knihy „Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou“, výstavou fotografií „Žít je Lustig“, koncerty hudebních skupin MAKOM a MENORAH, projekcemi dokumentárních filmů „Zapomenuté transporty“, projekcí filmu „Démanty noci“ aj. Cílem festivalu je připomenout prvky česko-německo-židovské kultury, které byly téměř zničeny během 2. světové války.

http://www.9bran.cz/

Místo konání:

El Pardo, Avda. Guardia, Madrid; Jardines del Museo del Greco, Paseo del Tránsito, Toledo; Centro Sefarad-Israel, C/ Mayor, 69. Madrid

Datum:

Od: 20.5.2012
Do: 25.5.2012

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala