Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

29.1.2015 19:30

Operní koncert soutěžících Mezinárodní pěvecké soutěže Jakuba Pustiny 2015

České centrum v Bruselu a Mezinárodní pěvecká soutěž Jakuba Pustiny vás srdečně zvou na operní koncert soutěžících, který se bude konat dne 29. ledna 2015 od 19:30 hodin v prostorech Stálého zastoupení ČR při EU. Rezervace nutná na brussels@czech.cz.

8. ročník Mezinárodní pěvecké soutěže v operním zpěvu byl vypsán pro 35 zemí světa. V Bruselu vystoupí následujících 10 operních pěvců:

Zofia Cieszynska (Netherlands)
Vida Maticic Malnarsic (Slovenia)
Aphrodite Patoulidou (Greek)
Skryane Anica (France)
Debora Berghuijs (Netherlands)
Sara Jo Benoot (Belgie)
Janssens Marijke (Belgie)
Jasmina Polic (Croatia)
Jean Wallace (Ireland)
Jannelieke Schmidt (Netherlands)

Pěvecká soutěž je vyhlašována v operním zpěvu ve třiceti pěti zemích světa a koná se ve Žďáru nad Sázavou. Soutěž je určena mladým operním pěvcům do 35 let věku. Již tradičně je naším odborným garantem tenorista Peter Dvorský a sopranistka Gabriela Beňačková. Jedná se o postupovou, dvoukolovou soutěž, kde účastníci soutěží s operním repertoárem za klavírního doprovodu. Soutěž probíhá vždy v květnu, kdy účastníci přijíždějí do Žďáru nad Sázavou. V porotě soutěže tradičně zasednou významní operní pěvci, ředitelé uměleckých agentur, ředitelé divadel a intendanti.

Zájem o soutěž je v současnosti tak velký, že jsme přistoupili pro rok 2015 k radikálnímu rozšíření soutěže. V minulých letech bylo první kolo soutěže pouze ve Žďáru nad Sázavou. Pro rok 2015 organizujeme 1. kolo soutěže v devatenácti největších metropolích světa, kde spolupracujeme s Českými centry, ambasádami a konzuláty. Následně jsou vybraní účastníci pozváni do Žďáru nad Sázavou, kde proběhne semifinálové a finálové kolo. Galakoncert vítězů se uskuteční 11. 5. 2015 v Zrcadlové kapli pražského Klementina. Koncert vítězů bude mít čtyři reprízy.

Webové stránky soutěže: www.pustinacompetition.cz

Kdy: 29. ledna 2015 od 19:30

Kde: Stálé zastoupení České republiky v Bruselu, Rue Caroly 15, 1050 – Ixelles, Brusel

Rezervace nutná na: brussels@czech.cz

 

Místo konání:

SZ ČR při EU

Datum:

29.1.2015 19:30

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala