Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

9.3.2019 20:00

Koncert | Ondřej Ježek ve Vídni

Dne 9. března 2019 se ve Vídni představí se dvěma formacemi Ondřej Ježek, oceňovaný filmový skladatel a hudební producent. Ježek cestuje už více než 30 let po celém světě s alternativní rockovou kapelou OTK. Pro animovaný film "Alois Nebel" (R: Tomáš Luňák), který získal Evropskou filmovou cenu v roce 2012, složil filmovou hudbou spolu s Pavlem Strnadem.

OTK                                                                                                                                                                                                    Atributy "originální" a "unikátní" jsou spíše dlouhé a prázdné fráze. Ale jak jinak popsat českou kapelu OTK? Překroucený indie rock? OTK zůstávají věrní svému žánru po mnoho let a nikdy neztratili kontakt s loajální fanouškovskou základnou na alternativní scéně.

Odlišné, spletité melodie a proměnlivost jsou nevšední silnou stránkou kapely. OTK se vyznačuje intuitivním sklonem k žánru Noise a zvláštním přístupem k deformaci a lomu harmonických tónů. Tato soudržná kombinace transatlantického hudebního porozumění, místní perspektivy a písní v rodném jazyce je charakteristická pro velmi málo skupin v Evropě. Na cestách již sdíleli OTK jeviště s Tortoise, Deerhoof, The Fall  nebo s muzikantem Johnem Parishem.

------------------

NESBITT´S INEQUALITY                                                                                                                                                                Novináři milují vytváření kategorií a obecných pojmů, zvláště pokud jde o kapely a jejich styl. A tak byl Nesbitt’s Inequality jednoho dne propůjčen titul „Supergroup“. Přesněji řečeno, dochází ke spojení českých indie-rockových superhvězd OTK s dead-folk příběhy umělce Unkilled Worker, který je také známý jako frontman chaotické post-hardcore formace Wollongong.

Nesbitt’s Inequality si v rozměrech skutečné „Supergroup“ můžeme představit jako kombinaci skupin Broken Social Scene, CSNY (Sociální vědomí, jednoduchost) a The Lords of the New Church (Rudeness, Controlled Chaos).

Nezní to SUPROVĚ? Pak klečí před oltářem Nesbitt’s Inequality – jak ukazuje rovnice, slavná nerovnost s mnoha jedinečnými řešeními. (Nesbittova Nerovnost je zvláštní případ Shapirovy nerovnosti – pokročilé matematické dovednosti se na koncertě nevyžadují.)

-------------------

I'M A SLOTH                                                                                                                                                                                          I'm a Sloth (česky Jsem lenochod) je energetická kapela z Vídně, která oslavuje grunge 90. let. Slovo, které pravděpodobně nejlépe vystihuje toto muzikantské trio je „zuřivý“. Deformované riffy se setkávají s pronikavými mužskými i ženskými výkřiky. Nicméně v jejich různorodém repertoáru se najdou také klidnější skladby. Skupina se objevila na festivalu Popfest Wien a zahrála si i jako předskokan americké kultovní skupiny Mudhoney. 

Místo konání:

Nachtasyl, Stumpergasse 53-55, 1060 Wien

Datum:

9.3.2019 20:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala