Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

12.1.2007 0:00 - 0:00

Koncert Petra Nouzovského

12.1.2007 se koná KONCERT PETRA NOUZOVSKÉHO (violoncello) s Komorním orchestrem Kremlin. V rámci 11. ročníku mezinárodního hudebního festivalu „VÁNOCE V KREMLU“ vystoupí český violoncellista Petr Nouzovský s Komorním orchestrem KREMLIN (umělecký vedoucí a dirigent Miša Rachlevskij) V programu zazní skladby Janáčka, Dvořáka a dalších.

Petr Nouzovský (1982) od října 2004 studuje hudební fakultu AMU v Praze.
Je laureátem 2005 „The International Holland Music Sessions Worldtour Laureaat“ a dalších mezinárodních soutěží (Liezen v Rakousku, Concertino Praga, Soutěž Bohuslava Martinů).
a hostem mnoha hudebních festivalů (např. Festival Talentinum 2002 ve Zlíně, Mladá Praha, Kammermusik festival v Bolzanu, Kyoto International Music Student Festival) i tuzemských orchestrů (Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín, Moravská filharmonie Olomouc, Mladoboleslavský komorní orchestr, Orchestr Opery Národního divadla, Symfonický studiový orchestr ad.).
Kromě klasického violoncellového repertoáru je častým interpretem děl soudobých skladatelů a jazzu. V oblasti pop music účinkoval se zpěvačkami Martou Kubišovou a Dashou. Často  navštěvuje Japonsko jako interpret skladeb violoncellové literatury i neobvyklých úprav tradičních skladeb japonských autorů.

Místo konání:

3. Tverskaja-Jamskaja 33/39
125047 Moskva
Rusko

Datum:

12.1.2007 0:00 - 0:00

Organizátor:

Kremlin


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala