Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

22.2.2020 19:00

Koncert Pražského filharmonického sboru v Zarjadje

22. února v koncertním sále Zarjadě bude společným koncertem Pražského filharmonického sboru a Velkého symfonického orchestru Petra Iljiče Čajkovského zahájen festival Beethoven a Čajkovskij. Na programu bude Beethovenova Symfonie č. 9 d moll pro orchestr, sólisty a sbor.

Beethovenovu symfonii uvedou dvě tradiční hudební tělesa založená ve 30. letech minulého století. Dirigentské taktovky Velkého symfonického orchestru se ujme v současnosti jeden z nejvíce renomovaných a zasloužilých dirigentů Vladimír Fedosejev.  Pod jeho vedením pracovaly světově uznávané orchestry, ale největší váhu přikládal práci právě pro jeho „rodný“ Velký symfonický orchestr Petra Iljiče Čajkovského, který vedl od roku 1974.

 Ačkoli Pražský filharmonický sbor pravidelně spolupracuje s Národním divadlem Praha a od roku 2010 je stálým hostem operního festivalu v Bregenzu, jeho repertoár se v základu soustředí na kantáty či oratoria. Sbor koncertuje po celém světě a poměrně nedávno, v roce 2018, navštívil také Sankt-Petěrburg. V létě 2019 se ve vlasti Bedřicha Smetany konalo společné vystoupení Pražského filharmonického sboru a Velkého symfonického orchestru Petra Iljiče Čajkovského.  V rodném městě českého klasika na festivalu Smetanova Litomyšl zazněly i úryvky z ruských oper Boris Godunov či Kníže Igor.

 Koncert se koná za podpory Velvyslanectví České republiky v RF a Českého centra Moskva.

 

Vstupenky ke koupi.

 

Místo konání:

Moskva, ul. Varvarka 6 č.p. 4

Datum:

22.2.2020 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala