Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

6.6.2018 19:30

Koncert pro Evropu v Auditorio Nacional v Madridu

Symfonický orchestr Chamartín nabídne 6. června od 19:30 hodin speciální hudební program v Auditorio Nacional de Madrid. Akce se koná při příležitosti oslav evropské identity, která je schopná spojit jednotlivé národy v Evropě. Koncert se koná za doprovodu umělců ze Španělska, Řecka nebo České republiky, v zastoupení například cimbalistky Pavlíny Varmužové. Posluchačům budou představena díla Čajkovského, Elgara, Verdiho, Strausse, Smetany, Rodriga a Beethovena. Akce je organizována Nadací symfonického orchestru Chamartín ve spolupráci s Evropskou hospodářskou komorou ve Španělsku, Evropskou komisí a Českým centrem v Madridu. Na organizaci se podílela také česká folklorní skupina Ondraš.

V současné době, kdy idea evropského projektu stagnuje a zasahují do ní odstředivé síly, přichází symfonický orchestr Chamartín s myšlenkou podpořit evropskou integraci a uspořádat hudební festival s nejlepšími hudebníky ze všech evropských zemí. Evropa je totiž mnohem více než legislativní identita: je to společný projekt, do kterého jsou zahrnuti všichni Evropané bez ohledu na jazyk či kulturu.

Během koncertu budou zahrána díla "Předehra 1812" od Čajskovského, "Pomp and Circumstance" od Elgara, "Va, pensiero" od Verdiho, "Na krásném modrém Dunaji" od Strausse, "Má vlast" od Smetany nebo "Concierto de Aranjuez" od Rodriga. Koncert vyvrcholí Beethovenovou "Devátou symfonií". Koncertu se zúčastní nečekaní hosté či sólisté ze všech zemí na kontinentě, včetně Gabriel Blanco, Carmen Bocanegra nebo  José Luise Martíneze Moreno ze Španělska, cimbalistky Pavlíny Varmužová z České republiky nebo Dimitriose Harisise z Řecka.

Cimbál je strunný hudební nástroj, na který se hraje se dvěma paličkami, každá je v jedné ruce. Struny rozeznívají cimbalisté převážně úderem paliček. Ocelové struny jsou nataženy na rezonanční skříni lichoběžníkového tvaru.

Cena vstupu: 5 € - 20 €

Prodej vstupenek:

INAEM: https://www.entradasinaem.es/ListaEventos.aspx?id=5&idEspectaculo=1461 
Atrápalo: https://www.atrapalo.com/entradas/concierto-por-europa_e4815981/ 
FOSC:  tienda@oschamartin.org 
Whatsapp FOSC: 669 473 123

 

 

Místo konání:

Calle del Príncipe de Vergara, 146, Madrid

Datum:

6.6.2018 19:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala