Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

21.2.2009 0:00 - 0:00

Koncert „Trojúhelník států“

Festival hudba a Politika
Jaromír Nohavica (CZ), Antoni Muracki (PL), Frank Viehweg (D)

 

„Dokuď si člověk zpívá, tak ještě není vše ztraceno“, zpívá v jedné ze svých písní Jaromír Nohavica, asi nejpopulárnější písničkář České republiky. Svými písničkami si získal nejenom srdce svého publika, ale též řadu ocenění, jako např. českou Gramy 1996 nebo Cenu Boženy Němcové 2008 za přínos k české literatuře. Posledně jmenovanou cenou byla oceněna především vysoká úroveň poetična jeho alb, z nichž některé písně u publika doslova zlidověli. Skoro neexistuje oblast lidského života, kterou by Jaromír Nohavica ve své básnické tvorbě vynechal. Po zhruba čtyřech stovkách písní, které v průběhu let nazpíval, se nyní tento muzikant věnuje svému aktuálnímu albu.

 

Polský písničkář Antoni Muracki je i mimo svých vystoupení neobyčejně činorodý: působí jako pořadatel, založil uměleckou nadaci, organizuje hudební setkání, anebo vydává CD. Své setkání s Nohavicou označuje Antoni Muracki s ohledem na svou uměleckou dráhu jako za mimořádně důležitý moment. Často překládá Muracki mnohé písně svého českého kolegy do polštiny a zpívá je na svých vlastních koncertech.

 

Také Frank Viehweg je znám nejenom jako písničkář. Přeložil do němčiny nespočet sonetů od Shakespeara, jakož i texty zahraničních písničkářů. Jeho vystoupení ve WABE představuje publiku vynikající hudební pojetí Silvia Rodrígueze, Leóna Gieca, Juri Schewtschuka, Jaromíra Nohavici a jiných.

 

Akce Festivalu Hudba a Politika, v spolupráci s Polským institutem a Českým centrem

 

Sobota, 21.2., 18.00 hod.

WABE, Danziger Straße 101, 10405 Berlín, tel. 90 29 53 850

Vstupné: 15,- €, zlev. 10,- €

 

> měsíční program

 

 

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

21.2.2009 0:00 - 0:00

Organizátor:

Festival hudba a Politika


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala