Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

11.3.2018

Koncert zemí Visegrádské čtyřky v Miláně

Pět mladých talentů zastupující země Visegrádské čtyřky (Česko, Polsko, Slovensko, Maďarsko) se představí v Miláně v programu Nedělních koncertů konajících se v divadle Teatro Filodrammatici. Koncert složený ze skladeb jednotlivých zemí se bude konat v divadle Teatro Filodrammatici (via Filodrammatici 1) v neděli 11. března od 11 hodin. Během programu zazní skladby slavných skladatelů ze čtyř středoevropských zemí, které zahraje klarinetiska Milan Řeřicha (Česko), violoncellistka Marta Domagała (Maďarsko), violisté Miklos Papp (Slovensko) a Anabel Patkolo (Slovensko). Akordeonu se ujme Konrad Merta (Polsko). Na koncertu zemí Visegrádské čtyřky zazní celkem 12 skladeb od světově uznávaných autorů jako jsou F. Chopin, K. Merta, P. Gach, B. Kovacs, B. Bartók, H. Wieniawski a N. Paganini.

 

Visegrádská čtyřka je aliance čtyř států střední Evropy: Česka, Maďarska, Polska a Slovenska, založená roku 1991. Cílem této skupiny je podpora vazeb mezi těmito zeměmi a podpora kultury, vědy, vzdělávání a rozvoj turismu. 

Milan Řeřicha

Milan Řeřicha se stal laureátem řady národních i mezinárodních soutěží. V roce 1993 získal druhou cenu v celostátní soutěži konzervatoří, v letech 1994 a 1995 získal druhou cenu v celostátní Mozartově soutěži komorní hudby v Praze na Bertramce. V roce 1996 byl semifinalistou mezinárodní soutěže Pražského jara. V roce 1996 a 1997 získal druhou cenu v prestižní soutěži Prix Mercure ORF ve Vídni. V roce 1998 byl finalistou soutěže ve švýcarském Rides a v roce 1999 zvítězil v mezinárodní hudební soutěži BOG v Basileji.  Některé soudobé skladby mu byly přímo dedikovány (J. Valta, M. Bujdinsky). U společnosti EMR má svou vlastní kolekci originálních i upravených skladeb pro klarinet a orchestr, klarinet a bigband, klarinet a klavír (Collection Milan Řeřicha). 

Vstupné na koncert je 14 Euro + 1 Euro včetně aperitivu s umělci.

Informace a rezervace: tel. 02.36727550, rporron@tin.it 

 

Místo konání:

Teatro Filodrammatici, via Filodrammatici 1, Milano

Datum:

11.3.2018

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala