Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

21.3.2011 19:30 - 21:00

Konec srpna v hotelu Ozon

České kino v Berlíně

ČSSR 1966, 77 min., s anglickými titulky
Režie: Jan Schmidt, scénář: Pavel Juráček
Hrají: Ondrej Jariabek, Beta Poničanová, Magda Seidlerová, Hana Vítková, Jana Nováková, Vanda Kalinová, Jitka Hořejší, Alena Lippertová a další

V rámci cyklu Snový svět uvede České centrum Berlín spolu s Kino Passage a Thalia Arthouse Kinos od března do května 2011 zcela neprávem zapomenuté filmy československé kinematografie, které se odehrávají v nereálném světě. Cyklus zahájí film Konec srpna v hotelu Ozon, na který vzpomíná ředitel berlínského divadla Volksbühne, Frank Carstorf, jako „na jeden z bláznivých novodobých filmů“, které viděl při své návštěvě Prahy na konci 60tých let.
Režisér Jan Schmidt přenese své diváky do děsivého světa po jaderné katastrofě.  Skupina devíti žen prochází zničenou krajinou. Stařena, která jako jediná zažila dobu před katastrofou, je vůdkyní osmi mladých žen. Ty nikdy nepoznaly civilizovaný život, jaký byl před katastrofou. Vyrostly bez morálky a svědomí. Na své cestě, kde hledají muže,  se kterým by mohly mít děti, a které by pak mohly zajistit pokračování lidstva, přicházejí do vymřelého města.  Zde, ve zchátralém hotelu Ozon,  potkávají starého opuštěného muže s gramofonem.
Režisérova vize světa s padlou morálkou otřese s člověkem mnohem víc, když si uvědomí, kde se film natáčel:  ve vysídleném městě Doupov, které později sloužilo jako vojenský výcvikový prostor a poté bylo zničeno úplně.

Pondělí, 21.3.2011, 19.30 hod.
Passage, Karl-Marx-Straße 131, 12043 Berlin, U7 Karl-Marx-Straße
Vstupné: 6,- €, snížené 5,- €

Místo konání:

Passage, Karl-Marx-Straße 131, 12043 Berlin

Datum:

21.3.2011 19:30 - 21:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala