Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

14.8.2020 - 16.8.2020

KoresponDance online

Letošní, osmý ročník mezinárodního festivalu současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu se uskuteční v prostorách zámku Žďár nad Sázavou výhradně s českým programem. Proběhne jak v podobě živých akcí, tak poprvé ve své historii také v online formě.

PROGRAM

LeŤ - MARKÉTA STRÁNSKÁ/14. 08. 2020 (PRG 18:00)

Sólové taneční představení si hraje s myšlenkou, že každá odlišnost skýtá obohacující možnosti a jedinečné příležitosti. Aerowaves Twenty20 zařadil LeŤ! mezi dvacet nejzajímavějších tanečních představení v Evropě. 

Každá překážka je příležitostí a probouzí naši představivost, hravost a tvořivost. Markéta Stránská a její pohybová zkušenost ze života s jednou nohou, jednou protézou a dvěma francouzskými holemi je niterným zážitkem, jež se nezapomíná.

LeŤ! je nekonvenční a inspirativní performance, která hostovala už po celé České republice i v zahraničí a publikum ji teď bude moci vidět přímo v kulisách Zámku Žďár, kde ji Markéta Stránská začala na umělecké rezidenci uvádět v život.  


Enola - ELIŠKA BRTNICKÁ/15. 08. 2020 (PRG 20:00) 

Novocirkusové sólo na zavěšené hrazdě inspirované tématem přeživších atomový výbuch v Hirošimě, legendou o tisíci jeřábech a japonskými estetickými koncepty. Syntéza japonské poetiky a brilantního artistického výkonu. 

Eliška Brtnická opouští zajeté novocirkusové konvence, pracuje s hrazdou velmi neotřelým způsobem, na jeviště přináší jedinečný styl a silnou výtvarnou složku, vlastním tělem ilustruje skládání origami. Inscenace staví na fascinujících akrobatických prvcích, které jakoby mimochodem doplňují celou performanci. A je jen na divákovi, aby si během jejího sledování sám vystavěl příběh, který ho osloví... Protože jak říká sama Eliška, každý máme svoji malou válku a svoji tragédii.


Iluzionista - WARIOT IDEAL & PETR FORMAN/16 .08. 2020 (PRG 18:00)

Nenapravitelný milovník divadla a notorický amatér předvádí během jednoho večera vše, co by chtěl každý znalec scénických umění vidět –operu, western, balet i horor. K vidění bude epochální dílo krále iluzí, který přímo před zraky diváků vyrobí velké divadlo.

Žánry, role i kostýmy se tu střídají jako na běžícím pásu a náš hrdina si ani nestačí všimnout, že zajatcem světa iluzí je především on sám. Soubor Wariot Ideal se s one-man kabaretem Vojty Švejdy nazvaném Iluzionista vrací ke svým počátkům a navazuje na někdejší úspěšné sólové klauniády. Iluzionista však není prostým návratem k moderní pantomimě, či klaunérii, ale umanutě vytváří eklektickou směs všech dostupných jevištních disciplín. Vojta Švejda zde představuje klasického antihrdinu, který se v umolousaných kulisách pokouší hrát velké divadlo, ať to stojí, co to stoj.


Program celého festivalu  ZDE

Představení sledujte na FB profilu festivalu Korespondance ZDE nebo na FB stránce ČCM ZDE


Hlavní organizátor festivalu:  Centre for choreographic development SE.S.TA 

Místo konání:
Online
Datum:

Od: 14.8.2020
Do: 16.8.2020

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala