Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

2.12.2004 0:00 - 17.12.2004 0:00

Krajinomalba v srdci Evropy

Výtvarný projekt soukromého gymnázia "Pod Vyšehradem".

 

Projekt „Učíme se spolu“ je autorským projektem  pražského soukromého gymnázia „Pod Vyšehradem“. Tento vzdělávací  projekt je  zaměřený na studia zemí střední Evropy a je jediným živým projektem svého druhu ve výše uvedených zemích. Projekt „Učíme se spolu“  vstoupil  v letošním školním roce do třetího roku své faktické existence. Od počátku jeho fungování studenti už navštívili většinu středoevropských zemí. Autorem nápadu ztvárnit  krajinu zemí střední Evropy je profesor výtvarné výchovy a estetiky, akademický sochař Mgr. Tomáš Polcar.

 

Krajinomalba je výtvarným projektem v rámci akcí „Učíme se spolu“ a  má dvě části, tvůrčí a prezentační. Její tvůrčí část  probíhala od roku 2002, kdy během  poznávacích středoevropských pobytů  pgymnázium pořádalo výtvarné workshopy, kterých se účastnili i studenti partnerských škol z Maďarska, Polska a Slovenska. Při společné  tvorbě v plenéru se malovaly jednotlivé krajiny: pobřeží Baltu i Visly, slavný Visegrád i rozmanitá krajina východního Slovenska. Vyvrcholením  tvůrčí části  výtvarného projektu „Krajinomalba“ bylo mezinárodní výtvarné sympozium „Mladí umělci střední Evropy“. Konalo se v květnu 2004, v malebné přírodě Českého středohoří.

Prezentační část projektu Krajinomalba se zahajuje v tomto roce  mezinárodní putovní výstavou s názvem „Krajinomalba v srdci  Evropy“, kde svá díla představí  studenti partnerských škol ze zemí střední Evropy. Její první zastavení na cestě po  zemích střední Evropy je v Budapešti. Další zastavení výstavy se chystá  na květen 2005, kdy se díla  studentů střední Evropy  představí ve Vídni.

Podle plánu v následujících letech budou vernisáže mezinárodní  putovní výstavy v Praze, Békéscsabě, Bratislavě a Košicích.

 

 

Slavnostní zahájení se koná 2. prosince v 17:00, a obrázky budou k vidění do 17. prosince.

 

Výstavu slavnostně otevře RNDr. Jiří Šulc, ředitel soukromého gymnázia "Pod Vyšehradem".

Místo konání:

Szegfű u. 4.
1063 Budapešť
Maďarsko

Datum:

Od: 2.12.2004 0:00
Do: 17.12.2004 0:00

Organizátor:

Soukromé gymnázium


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala