Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.10.2012 20:00

3 strážnící

Tato inscenace se zabývá nelehkým životním osudem hudebního skladatele Jaroslava Ježka a též jeho tvůrčím přátelstvím s Jiřím Voskovcem a Janem Werichem. V hudebně dramatickém představení hrají písně Jaroslava Ježka a V+W v pětihlasém nastudování nezastupitelnou roli, poněvadž právě ony jsou v kontextu s dalším děním nositelkami silných emocí, které diváka nekompromisně zasahují.

Inscenace 3 strážníci mapuje zlomové části Ježkova života a nabízí specifický pohled do nitra jedné z velkých osobností hudebního života minulého století. Skrz ilustrativní vyprávění, proložené profesionálně interpretovanými písněmi Jaroslava Ježka a V+W v pětihlasém nastudování, se setkáváme s prostředím, v němž se Jaroslav Ježek denně nedobrovolně ocital, tedy s jeho „tmavomodrým světem“, po němž nese název i jedna z jeho slavných písní. Diváci se stávají svědky rozhovorů mezi Ježkem a V+W a poodhalují roušku jejich vzácného přátelství, které bylo zpečetěno společným pobytem za oceánem. Spolu se „třemi strážníky“, jak sami sebe nazývali, polemizují nad významem vlastenectví a smyslem emigrace. To vše s typickým humorem a nadhledem, který byl „třem strážníkům“ vlastní.
Autor, režie, hudební nastudování: Ivo Kučera
Herecké obsazení: herci Slováckého divadla v Uh. Hradišti Pavel Majkus (cello, zpěv), David Vaculík (percuse, zpěv), Petr Čagánek (kytara, zpěv) a dále Ivo Kučera (klavír, zpěv) a Jiří Wilka (basa, zpěv).

Vstupné: 12 eur

Více informací naleznete na: www.theaterbrett.at, www.pierrot.cz

Místo konání:

Theater Brett, Münzwardeingasse 2, 1060 Wien

Datum:

7.10.2012 20:00

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala