Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

1.8.2015 - 30.6.2016

Český jazyk v Belgii

České centrum v Bruselu vám přináší přehled kurzů českého jazyka v Belgii.

Večerní kurzy

Centrum českých studií na ULB pořádá jako každý rok večerní kurzy českého jazyka. Kurzy začínají v září na kampusu Solbosch ULB. Více informací naleznete: http://www.ulb.ac.be//philo/cet/cours.html#soir nebo se můžete obrátit přímo na profesorku Adélu Jelínkovou jelinkova.adela@yahoo.com.

Česká škola bez hranic - kurzy českého jazyka pro dospělé
Místo: kurzy se budou konat v prostorách České školy bez hranic - ČŠBH Brusel, avenue A. Buyl 152, 1050 Bruxelles
Vyučující: Olga Schmalzriedová (Podzimková)
Pro více informací pište na  czech.in.belgium@gmail.com

Univerzitní studia češtiny

Univerzita ULB nabízí studentům možnost studia češtiny. Slávistika patří pod katedru jazyků a moderní literatury a je součástí filosofické fakulty.
Pro více informací: http://www.ulb.ac.be/philo/slavistique/slavistique.html

Český jazyk v kombinaci s nizozemštinou se vyučuje na Filozofické fakultě Univerzity v Gentu, při Katedře překladatelství, tlumočnictví a komunikace. Studium češtiny je zde součástí denního studia, ve kterém se klade důraz jak na praktickou jazykovou výuku, tak na akademické vzdělání, které studenti mohou uzavřít magisterským oborem v oblasti překladatelství, tlumočnictví nebo vícejazyčné komunikace. Od akademického roku 2013–14 je studium otevřeno jen v magisterském ročníku, nicméně je podmíněně přístupné pro externí studenty.

Nevylučuje se také možnost jednoletého postgraduálního studia v oboru konferenčního tlumočení pro jazykovou kombinaci čeština-nizozemština-třetí jazyk (angličtina / němčina / francouzština).
Na Univerzitě v Gentu se čeština také ještě vyučuje jako volitelný předmět pro studenty slovanské filologie, kde je kladen důraz především na osvojení jazykových základů.

Místo konání:

Datum:

Od: 1.8.2015
Do: 30.6.2016

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala