Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

16.9.2020 19:30

KUS: ČESKA 2020

Festival současného českého divadla

Již počtvrté se Festival současného českého divadla zabývá aktuálními trendy české dramatické tvorby, které jsou zajímavé pro celý evropský kulturní prostor. Tři nové divadelní hry tvůrkyň Dagmar Radové, Terezy Semotamové a Martiny Kinské (ve spolupráci s historikem Radkem Schovánkem), z nichž každá vlastním způsobem zpracovává téma ženské identity v české společnosti, budou ve scénickém čtení poprvé představeny v němčině. Berlínské publikum následně udělí Cenu diváků roku 2020.

Dagmar Radová: Thelma a Selma
Do němčiny přeložil Ruben Höppner
Divadelní road-trip, inspirovaný filmovou klasikou Thelma a Luisa – vtipné, rázné, mezigenerační, feministické a aktuální.

Tereza Semotamová: Zadejte cíl
Do němčiny přeložila Martina Lisa
Mladý pár během jízdy autem diskutuje s polidštěnou navigací o svém vztahu, a na pozadí groteskních situací komentuje současný úpadek hodnot ve společnosti.

Martina Kinská/ Radek Schovánek: Agent tzv. společenský
Do němčiny přeložila Barbora Schnelle
Život jedné rodiny, která se hroutí, když vyjde najevo, že otec vynáší informace pro tajnou službu. Hra získala v roce 2019 Cenu Marka Ravenhilla za nejlepší českou divadelní inscenaci.

Navazuje diskuse autorů s publikem

Režie scénických čtení: Katharina Schmitt
Čtou: Thea Rasche, Melanie Schmidli, Henning Bochert und Julian Anatol Schneider
Dramaturgie/produkce: Barbora Schnelle a Henning Bochert, asistentka produkce: Joséphine Fresen

Festival pořádá nezisková organizace Drama Panorama: fórum pro překladatelství a divadla a České centrum Berlín ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v Berlíně. Akce se uskuteční za podpory sponzorů a partnerů: Česko-německý fond budoucnosti, Der Regierende Bürgermeister von Berlin – Senatskanzlei, Ministerstvo zahraničních věcí České republiky, Ministerstvo kultury České republiky, České literární centrum, Institut umění – Divadelní ústav, PerformCzech.cz, Dilia. Akce je součástí oslav 25. výročí partnerství měst Prahy a Berlína.

Vzhledem k pandemii koronaviru se představení hostujících souborů přesouvají na rok 2021.

Vstup zdarma, vzhledem k pandemii koronaviru je kapacita akce omezena a je nutné se na ni předem registrovat zde: https://ein-stueck-tschechien-2020.eventbrite.de

Při návštěvě Českého centra prosím dbejte na naše aktuální hygienická opatření.


 

V průběhu akce fotografujeme za účelem zveřejnění na naší internetové stránce nebo na našich účtech na sociálních sítích Facebook, Twitter, Instragram a Youtube. Svojí účastí na akci vyjadřujete souhlas se zveřejňováním fotografií, na kterých můžete být také vy. Pokud s tím nesouhlasíte, sdělte to prosím naší fotografce/našemu fotografovi nebo někomu z našich zaměstnanců.

 

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

16.9.2020 19:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala