Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

17.12.2011 - 4.3.2012

Pocta Květě Pacovské na festivalu FLIC v Barceloně

Letošní ročník barcelonského literárního festivalu FLIC je poctou české výtvarnici Květě Pacovské. Festival probíhá od loňského prosince až do března a koná se na různých místech Španělska, např. v Barceloně, Gironě, Madridu, A Coruñi, Vigu, Lloret de Mar a dalších. Po celou dobu jeho trvání proběhne více než dvacet akcí inspirovaných dílem Pacovské: workshopy, přednášky, veřejná čtení, výstavy knih a prací studentů uměleckých škol, diskuzní kulaté stoly aj. Během těchto setkání se uskuteční rovněž soutěž o nejlepší ilustraci, jejíž výsledky budou vyhlášeny v rámci závěrečného ceremoniálu festivalu dne 4. března v prestižním barcelonském centru současného umění CCCB.

FLIC je festival literatury pro děti a mládež, který pomocí atraktivních programů a akcí pomáhá podporovat zájem o četbu a literaturu. Nabízí nejrůznější aktivity jako například divadlo malých i velkých forem, výstavy, workshopy, autorské čtení a vyprávění pohádek. Více informací na www.flic.ca

 

Květa Pacovská je významná česká výtvarnice, grafička a ilustrátorka. Narodila se v Praze, kde v roce 1952 absolvovala VŠUP, obor monumentální malba u Emila Filly. Za svou práci získala mnoho ocenění, například Cenu Vladimíra Boudníka, cenu Goldene Letter pro nejkrásnější knihu světa za titul Papier Paradise a v roce 1992 prestižní Cenu Hanse Christiana Andersena.

 

Místo konání:
Barcelona, Girona, Sant Celoni
Datum:

Od: 17.12.2011
Do: 4.3.2012

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala