Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.10.2005 0:00 - 0:00

Kytarový recitál Vladislava Bláhy

V rámci Mezinárodního kytarového festivalu v Bukurešti vystoupí český klasicky kytarista Vladislav Bláha. Akce se uskuteční v Sala de concerte a centrului national de cultura - Tinerimea Romana, strada Gutenberg 19. Vystoupení pana Bláhy je podpořeno sponzorskou letenkou ČSA.

Recenze CD: AMERICANA - Works by JOHN W.DUARTE, Vladislav Bláha - kytara
… Bláhova hra a tón jsou po celou nahrávku příkladné. Správné užití rubata na jednom místě, sul ponticella na jiném, sul tasto precizně tam, kde je toho třeba - to vše vytvářejí toto nádherně znějící CD….
Opus 142 Moraviana věnovaný Bláhovi je založen na lidových melodiích z Moravy. Tuto nahrávku z celého srdce doporučuji a to pro povznášející pohled do světa skladatele.
Tim Panting, Časopis: CLASSICAL GUITAR , říjen 2003, Anglie

Vladislav Bláha provedl pozoruhodné představení
(z kritiky na koncert 25.4.2002 v Royal Festival Hall, Londýn)
8 / 2002, časopis CLASSICAL GUITAR , Anglie

Bláha náleží s nejlepšími z nejlepších mezi skupinu výjimečných klasických kytaristů dneška. Jeho spektrum barevné odstínování je úžasně široké a dovoluje mu barevnost hry, jakou nikdo jiný koho jsem slyšel, nemá.
USA, 15. 3. 2002, THE GREEN BAY NEWS, Erik Eriksson (člen Asociace hudebních kritiků)

Bláhův výkon prozrazuje interpretův velký smysl především pro precizní rytmické a melodické pojetí skladeb. Pro hudebně působivý a obecně srozumitelný Darteho kompoziční projev a instrumentální mistrovství Vladislava Bláhy má tato nahrávka naději na uznání nejen v odborných kruzích, ale rovněž na popularitu mezi širší hudební veřejností.
3/2002, časopis HUDEBNÍ ROZHLEDY, ČR

Místo konání:

Strada Ion Ghica 11, Sector 3
30045 Bukurešť
Rumunsko

Datum:

24.10.2005 0:00 - 0:00

Organizátor:

Mezinárodní kytarový festival Bukurešť


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala