Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.5.2012 - 3.6.2012

Výstava fotografií “Žít je Lustig” v Madridu

České centrum zve na výstavu “Žít je Lustig”, která prezentuje 25 fotografií a dokumentární film o životě nedávno zesnulého spisovatele Arnošta Lustiga, autora novel, povídek, divadelních her a scénářů. Výstava se koná v rámci španělské části česko-německo-židovského kulturního Festivalu 9 bran. Festival se ve Španělsku představuje poprvé, a to ve dnech 8. 5. – 3. 6. Letošní ročník je věnován právě Arnoštu Lustigovi, který byl několik let čestným prezidentem Festivalu 9 bran. Výstavu je možné vidět v Centro Sefarad-Israel v Madridu, od pondělí do čtvrtka 10:30 – 14:30 a 15:30 – 20:00 h, každý pátek pak od 10:30 do 15:00 h. Spoluorganizátoři: Centro Sefarad-Israel Madrid, Comunidad Judía Madrid, Fundación Chamartín a Festival 9 bran.

Festival 9 bran je festivalem česko-německo-židovské kultury, který se poprvé konal v roce 2000. Festival má letní a zimní část, a část festivalu se koná vždy v jedné cizí zemi. Tento rok Festival 9 bran vzdává čest nedávno zesnulému Arnoštu Lustigovi a poprvé vycestoval do Španělska. Zde se představí širokou škálou akcí, např. prezentací překladu knihy „Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou“, výstavou fotografií „Žít je Lustig“, koncerty hudebních skupin MAKOM a MENORAH, projekcemi dokumentárních filmů „Zapomenuté transporty“, projekcí filmu „Démanty noci“ aj. Cílem festivalu je připomenout prvky česko-německo-židovské kultury, které byly téměř zničeny během 2. světové války.

http://www.9bran.cz/

Arnošt Lustig (1926 – 2011) byl český spisovatel, autor novel, povídek, divadelních her a scénářů. Ve svých dílech se zabývá především tématem holocaustu.

Mezi jeho nejznámější příběhy patří Modlitba pro Kateřinu Horowitzovou, Dita Saxová nebo Démanty noci.

 

Místo konání:

Centro Sefarad-Israel, Calle Mayor, 69. Madrid

Datum:

Od: 8.5.2012
Do: 3.6.2012

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala