Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

19.6.2012 19:00

Znovu objevená pražská literární scéna

Joachim Dvořák (ředitel pražského nakladatelství Labyrint) a Mirko Kraetsch (překladatel) v rozhovoru: v Humboldtově univerzitě v Berlíně bude představena výstava „Praha 1900-1945: město dvojjazyčné literatury“. Mnoho interpretů líčí ve svých dílech literární život Prahy před sto lety. Co ale nabízí literární metropole Praha a česká literatura dnes?

Na jakých místech se dějou zajímavá čtení? Konají se v Praze literární festivaly? Existují pořád ještě slavné literární kavárny? Které české knihy jsou populární? Jak si nakladatel vybírá díla, která chce zveřejnit a které tituly českých autorů by mohly zajímat německá nakladatelství?

Na tyto a jiné dotazy odpovídají kompetentní znalci aktuální české literární scény: pražský nakladatel Joachim Dvořák, který se svým nakladatelstvím Labyrint před deseti lety objevil Jaroslava Rudiše a zároveň českým čtenářům zpřístupnil knihy Lenky Rainerové. Dvořák také organizuje festival KomiksFEST!; překladatel Mirko Kraetsch přeložil do němčiny autory jako např. Miloše Urbana, Irenu Douskovou a Emila Hakla.

Výstava „Praha 1900-1945: město dvojjazyčné literatury

Místo konání:

Humboldtova univerzita v Berlíně, átrium v hlavní budově (východní křídlo), Unter den Linden 6,

Datum:

19.6.2012 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala