Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.10.2015

Milánský symfonický orchestr laVerdi se rozezní melodiemi českých velikánů

24. října 2015 se mohou všichni příznivci klasické hudby těšit na jedinečnou událost. Proslulý symfonický orchestr působící v lombardijské metropoli zde u příležitosti dalšího ročníku svého, již léty prověřeného cyklu „Around the World“, představí program „Repubblica Ceca“ připomínající dílo klíčových českých skladatelů vážné hudby. Na publikum čeká v podání laVerdi špičková interpretace „české klasiky“ pocházející z dílny hudebních géniů Dvořáka, Smetany, Janáčka a v neposlední řadě Fučíka. Precizní taktovka dirigenta Francesca Maria Colomba zahájí sobotní koncert ve 20:30 v budově milánské Fondazione Cariplo (Via Largo Mahler Milano).

laVerdi, celým jménem Nadace Symfonického orchestru a symfonického sboru Giuseppe Verdiho v Miláně byla založena v roce 2002 jakožto organizace zastřešující a podporující aktivity do té doby nezávislého milánského symfonického orchestru a sboru Giuseppe Verdiho. Primárním cílem nadace je zajištění ekonomické podpory hudební produkce orchestru, která vede k jeho kontinuálnímu růstu a četným úspěchům i na mezinárodním poli.

Cyklus „Around the World“, v rámci kterého laVerdi představuje publiku v pravidelných intervalech hudební přínos vždy jedné konkrétní země, v říjnu zabloudí do „českých luhů a hájů“. 24. října od 20:30 se v budově milánské Fondazione Cariplo publikum sveze na strhující vlně české klasiky, která stačila dobýt svět. Večer věnovaný české klasické hudební scéně zahájí laVerdi Fučíkovým úderným Vjezdem gladiátorů, následovat bude Janáčkova dramatická Źárlivost, jejíž naléhavou atmosféru odlehčí Smetanův Furiant a Prodaná nevěsta a celý večer následně vygraduje koktejlem hravých tónů Dvořákových Slovanských tanců. Hudební soirée věnované České republice má skutečně co nabídnout, což jistě ocení i milánské publikum. 

 

Místo konání:

Auditorium Cariplo, Largo Mahler Milano

Datum:

24.10.2015

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala