Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.10.2018 12:00 - 14:00

Lea Petříková představí svůj příspěvek "The Path: Mýtus ayahuasky ve filmu" na Universidad Cumplutense Madrid

V rámci International Conference on Mythcriticism s podtitulem Myth and Audiovisual Creation na Universidad Cumplutense Madrid vystoupí mladá audiovizuální umělkyně Lea Petříková s přednáškou na téma mysticismus ve filmu. Přednáška Petříkové se bude konat dne 24.10. od 12 hod v panelu řízeném britským akademikem a teologem Davidem Wilkinsonem na Universidad Cumplutense Madrid v učebně 332, v přízemí budovy D.

Digitalizace posledních desetiletí způsobila revoluci v tradičních uměleckých médiích (malířství, sochařství, divadlo) a uvedla média nová (videohry, multimediální instalace). Na čtyřech předchozích konferencích pořádaných Asteria, International Association of Mythcriticism, ve spolupráci s Amaltea, Journal of Mythcriticism,  byly tématizovány obtíže při pokusu o přizpůsobení mýtů naší současné společnosti. Pátá mezinárodní konference mytokritiky "Mýtus a audiovizuální tvorba"  bude analyzovat dopad mýtu na audiovizuální tvorbu od roku 1900 do současnosti.

Petříková je absolventkou magisterských oborů na FAMU a UMPRUM v Praze, v současné době působí jako doktorandka na FAMU v oboru Teorie filmu a multimédií. Kromě volné umělecké činnosti se věnuje výzkumu, vystupuje na mezinárodních konferencích (např. v roce 2018 na Seeking the Marvellous na Plymouth College v UK, nebo na Beyond Psychedelics v Praze). 

Více informace:
www.leapetrikova.com
https://mythcriticism.com/

 

Místo konání:

Ciudad Universitaria, Edificio D, Calle del Prof. Aranguren, 2, Madrid

Datum:

24.10.2018 12:00 - 14:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala