Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

25.11.2011 - 3.1.2012

Legendy a zamky v Chorzově

České centrum ve Varšavě zve na další pokračování putovní výstavy „Legendy českých hradů a zámků“, která představuje poutavým způsobem dědictví nevelké české země a odkrývá nesmírné kulturní bohatství, které má Česká republika k dispozici. Vždyť na území ČR je k navštívení přes 5000 hradů a zámků!

Pomocí „písní potulných zpěváků“ a převyprávění známých legend, spojovaných s konkrétním hradem nebo zámkem, je na výstavě „Legendy českých hradů a zámků“ představeno 32 historických památek a jejich „příběhů“ z celého území České republiky. Na každém panelu je kromě ukázkové fotografie také mapka s označením místa, kde se hrad nebo zámek nachází. Má pomoci potenciálním návštěvníkům ČR zorientovat se, který z našich historických skvostů je nejblíže a kudy se za ním vydat.

O Pražském hradu a Vyšehradu velká část návštěvníků České republiky pravděpodobně již slyšela, nebo je dokonce již navštívila. Ale o zámku v Mělníku, který byl dlouhá léta sídlem vdov českých králů a knížat, či o loveckém zámečku Chropyně, k němuž se váže legenda o selském králi Ječmínkovi, který se má zjevit tehdy, až se Moravanům povede nejhůře, ví jen málokdo. A přesto je zde tolik k vidění. A z legend, s našimi hrady a zámky spojovaných, jde často až mráz po zádech.

Současná tvář České republiky je stejně rozmanitá jako v minulosti, a díky této pestrosti dokáže každému nabídnout právě to, co hledá bez ohledu na to, zda přes ni pouze projíždí, zastaví se na krátký odpočinek, či zda bude putovat po stopách historie.

Výstava se koná pod záštitou Velvyslance ČR v PR J. E. Jana Sechtera.

Generální partner: Koleje Czeskie

Místo konání:
Chorzów, Rebel Garden Cafe, Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku
Datum:

Od: 25.11.2011
Do: 3.1.2012

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala