Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.10.2015 - 28.10.2015

Divadelní festival In Altre Parole představí hru české dramatičky Lenky Lagronové

V rámci divadelního festivalu In Altre Parole, jehož cílem je seznamovat veřejnost se současnou dramaturgií v mezinárodním měřítku, se dostane ke slovu i česká tvorba. Za účasti samotné autorky, Lenky Lagronové, která se po právu řadí mezi nejvýznamnější žijící české dramatičky, se představí její zatím poslední hra From the Dust of Stars (Z prachu hvězd). Představení proběhne v divadle Teatro Argentina Roma, Largo di Torre Argentina, 52, Roma 27. 10. 2015.

Divadelní festival In Altre Parole pod záštitou Teatro Argentina Roma se letos ukáže ve svém již desátém vydání. Stejně jako předchozí ročníky seznámí festival publikum s mezinárodní divadelní tvorbou, přičemž prostor dostanou i začínající autoři a také tvůrci, jejichž země původu není v souvislosti s divadlem tolik exponovaná. Cílem festivalu tak není pouze rozšiřovat obzory příznivců divadla, ale také ukázat samotným umělcům, že pojetí divadelní tvorby se může národ od národu lišit, avšak že se dá i přesto chápat jako jakýsi nadnárodní celek spojující jednotlivce skrze společný zájem.

Hra Lenky Lagronové, From the Dust of Stars, má jistě potenciál uspět i v mezinárodním kontextu. O kvalitách české dramatičky svědčí jak desítky inscenací jejích her, tak celá řada ocenění a nominací. Právě za hru From the Dust of Stars získala druhou cenu v soutěži o novou česko-slovenskou hru Dráma 2010.

Hry Lenky Lagronové bývá obtížné žánrově zařadit. Ačkoli Lagronová zpravidla pojednává vážné věci, lze v nich poměrně snadno najít nádech poťouchlého, místy až cynického humoru. From the Dust of Stars, dosud zřejmě nejhumornější autorčin počin, vypráví příběh tří stárnoucích sester žijících s matkou v opuštěném domě, kde tráví nekonečný čas hovory o snech, dávných i budoucích láskách a především o vesmíru a možnosti kontaktu s mimozemskou inteligencí. Představení právě této hry v rámci festivalu In Altre Parole bude zcela nepochybně ostrým, o to však zajímavějším, testem „gusta“ italského diváka.

 

Místo konání:
Teatro Argentina Roma, Largo di Torre Argentina, 52, Roma
Datum:

Od: 20.10.2015
Do: 28.10.2015

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala