Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

25.2.2014 18:00

Lesegruppe Literatura - Karel Čapek: Válka s mloky

Co si takhle zase přečíst dobrou knížku? U nás v Lesegruppe Literatura najdete nejen zajímavé podněty, ale i milé lidi, se kterými diskutujeme o tématech, ke kterým nás knihy zavedou.

Při našem dalším setkání v úterý 25.2.2014 bude na programu klasika, která v Čechách patří k povinné literatuře: Válka s mloky Karla Čapka. Román se objevil poprvé v letech 1935–1936 na stránkách Lidových novin jako povídka na pokračování. Vypráví o kapitánu van Tochovi, který na indonéských ostrovech objeví podivný druh mloka vhodný k práci. Manažeři vycítí obchodní příležitost a vznikne gigantický „Mločí syndikát“. Avšak zvířata jsou brzy tak chytrá, že se situace otočí a jejich bývalí páni se ocitnou v nebezpečí. „Už dlouho mě žádné vyprávění tak neupoutalo a neuchvátilo. Jeho satirický pohled na pošetilost Evropy má v sobě něco nezvykle znamenitého.“ soudí Thomas Mann.

Setkání vedená v němčině jsou otevřená všem přátelům literatury. Není nutné být členem, stačí přijít a popovídat si o knize. Prosíme jen o krátkou přihlášku na ccberlin@czech.cz.

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

25.2.2014 18:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala