Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

21.1.2014 18:00

Lesegruppe Literatura Petra Hůlová

Dali jste si předsevzetí, že budete v novém roce víc číst? Ještě pořád Vám chybí motivace? Třeba ji najdete u nás při setkáních našeho čtenářského kroužku Lesegruppe Literatura. Kromě toho můžete u nás potkat příjemné lidi a pobavit se o literatuře a dalších tématech, ke kterým nás knihy zavedou.

Setkáváme se jednou za měsíc a bavíme se o knize, která je buď od českého autora, nebo se tematicky týká České republiky.

Při našem dalším setkání 21. ledna 2014 bude na programu novela Petry Hůlové Umělohmotný třípokoj, ve kterém autorka nechává promluvit mladou prostitutku. I když je její životní prostor omezen na byt a nákupní centrum, ví o životě dost na to, aby její mluva čtenáře opakovaně „praštila přes uši“: roztrpčená, cynická a někdy bolestná.

Na setkáních mluvíme německy a vítáni jsou všichni příznivci literatury. K účasti na setkání není nutné být členem. Prosíme jen o ohlášení se na ccberlin@czech.cz.

Příští termíny a knihy:

Úterý, 21.1., 18:00
Petra Hůlová: Umělohmotný třípokoj (vyšlo v únoru 2013) – 192 s.
Polovzdělaná prostitutka kolem třiceti, která přijímá své zákazníky v pražském privátu, vypráví překvapivou směsici vulgárního žargonu a poetické mluvy o svých myšlenkách a životě. Její přímočará moudra jsou charakteristická asociacemi plnými fantazie, které čtenáře od počátku upoutají nejen překvapujícími závěry, ale také jazykem.

Úterý, 25.2., 18:00
Karel Čapek: Válka s mloky (naposledy vydáno 2008) – 328 s.
 Brilantní satyra proti pokroku a zisku: kapitán van Toch objeví na indonéském ostrově podivný druh mloků, kteří se dají vycvičit k práci. Manažer vycítí velký byznys a vznikne gigantický „Mločí syndikát“. Zdá se, že začal věk mloků. Zvířata jsou brzy tak chytrá, že se situace otočí a začnou ohrožovat své bývalé pány. „Už dlouho mě žádné vyprávění tak neupoutalo a neuchvátilo. Jeho satirický pohled na pošetilost Evropy má v sobě něco nezvykle znamenitého.“ Usoudil Thomas Mann.

 

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

21.1.2014 18:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala