Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

22.4.2020 19:00 - 20:30

Lesung Dora Kaprálová

Procházka po městě nemusí být jen rychlá cesta k cíli. Dora Kaprálová je nejen citlivou pozorovatelkou, ale zároveň vnímá příběhy lidí v jejich každodennosti. Poeticky, ale i humorně dokáže pak zachytit osudy běžných lidí ve zdánlivě všedních situacích.

 

Kniha Berlínský zápisník, je složena z textů, které byly původně zveřejněny na webové stránce autorky a vydavatele Martina Reinera. Transparentní a křehké, poetické, neskonale humorné, avšak v žádném případě nekritické – přesně takto se dají popsat prozaické fragmenty, jež popisují život Kaprálové v Berlíně. 

Překlad: Ruben Höppner, nakladatelství: Balaena (2018).

Dora Kaprálová (*1975) v Berlíně žijící autorka prózy, publicistka a literární kritička. V roce 2014 vyšel v Čechách její debut Zimní kniha o lásce, jenž je ironickou, provokativní a melancholickou novelou o mužích nebo možná jen o jednom jediném mnohotvárném, a nedosažitelném. Tato kniha původně vznikla jako odpověď na dílo maďarského spisovatele Pétera Esterházyho „Jedna žena“.

Od května 2016 spolupracuje Dora Kaprálová úzce s institutem západoslavistiky Humboldtovy univerzity v Berlíně. V roce 2018 jí vyšel Berlínský zápisník (Brünn 2016). 

O moderátorovi:

Martin Krafl (*1971) se narodil v Teplicích a nyní žije střídavě v Čechách a Sasku. Je kulturním manažerem, diplomatem, publicistou, novinářem, moderátorem a také programovým koordinátorem prezentace České republiky jako hostující země na Lipském knižním veletrhu 2019 a vede České literární centrum.

 

Foto ©David Konečný

 
 

Místo konání:

Palais Wilczek, Herrengasse 5, Stiege 1, 2. Stock, 1010 Wien

Datum:

22.4.2020 19:00 - 20:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce

dní předem