Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.3.2020 11:00 - 12:00

ZRUŠENO – Iva Procházková na Literárním festivalu pro mladé čtenáře

Příběh o dospívajícím chlapci, kterému se po smrti matky změní svět a musí dospět rychleji, než by si přál. Spisovatelka Iva Procházková, kterou označil časopis Die Zeit jako „nejdůležitější autorku současné české literatury pro děti a mládež“, představí román Uzly a pomeranče v rámci největšího vídeňského festivalu literatury pro děti a mládež "Literatur für junge LeserInnen".

Festival „Literatur für junge Leserinnen“ se v roce 2020 neuskuteční, a to z důvodu nařízení rakouské vlády, která zakazuje pořádání akcí s více než 100 účastníky.

Román popisuje příběh Darka, který se musí vyrovnat s prvními šrámy na duši, smutkem otce a starostí o postiženou sestru. Ale i z toho existuje cesta, a tou jsou koně, kteří ho přivedou k jeho první lásce – dívce vonící po pomerančích.

Česko-německá spisovatelka Iva Procházková (*1953) se proslavila jako autorka dětské literatury. Za její rozsáhlou práci získala řadu literárních cen, jako například Deutsche Jugendliteraturpreis, der Evangelische Buchpreis, Luchs des Jahres, ale také české ceny Magnesia Litera nebo Zlatá stuha.

Informace k festivalu: www.kinderliteraturfestival.at

 

Místo konání:

Palais Auersperg, Auerspergstraße 1, 1080 Wien

Datum:

20.3.2020 11:00 - 12:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala