Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

22.1.2020 18:00 - 19:30

Čtení | Milan Ráček – Russische Reise. Einst und hundert Jahre danach

Rusko roku 1918…tajemná žena…hledání stop… Společně se svými dvěma dospělými dětmi se Milan Ráček vydává na dobrodružnou cestu do Vladivostoku, aby se dozvěděl více o Alexandře, která byla první ženou jeho otce, o níž zpočátku ví jen to, že byla malířkou. Dlouhou cestu přes transsibiřskou magistrálu si krátí válečným deníkem svého otce a další literaturou popisující tuto dobu.

©Nadja Meister

„Setkání s mrtvými je stejné jako střetnutí se smrtí, s níž je každý člověk konfrontován.“

Pečlivým výzkumem a návštěvou původních míst se seznamuje s legendami o kontroverzně přijímaných československých legiích a odhaluje pohnuté osudy lidí, mezi nimiž jsou dva, které se mu zdají tak povědomé, ale zároveň cizí.

Prezentace nové knihy Milana Ráčka. Čte herečka Barča Baxant a autor, moderuje Mag. Ladislava Baxant-Cejnar.
Po akci autor zve publikum na sklenku vína ze Sitzendorfu.

Milan Ráček (*1943) se narodil se ve Zlíně, absolvoval Průmyslovou školu strojnickou v Uherském Hradišti a později Odbornou školu muzeologickou při Národním muzeu v Praze. V důsledku okupace Československa armádami Varšavské smlouvy emigroval do Rakouska. Od roku 1969 pracoval v Dolnorakouském zemském Muzeu ve Vídni, později v St. Pöltenu. Svá díla píše v německém jazyce, děj se ale často odehrává v česky mluvícím prostředí. Milan Ráček je rovněž členem rakouského PEN klubu a autorského sdružení Podium.

 

Místo konání:

Herrengasse 17
1010 Vídeň
Rakousko

Datum:

22.1.2020 18:00 - 19:30

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala