Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

5.9.2020

Rebelové v letním kině v Connecticutu

Český hudební film Rebelové si vybrali návštěvníci malého letního promítání v Connecticutu, které uvedl ředitel Českého centra New York Miroslav Konvalina. Filmový happening na závěr léta a americký svátek Labor Day, tentokrát připomínající 60. léta, připravili pro přátele a sousedy manželé Plavcovi ze Stratfordu ve státě Connecticut, letos za podpory Českého centra New York.

5. září 2020

V době, kdy byla zrušena každoroční promítání na střeše Bohemian National Hall, kvůli pandemii koronaviru, jde České centrum cestou malých kulturních happeningů ve venkovních prostorech. Tento se konal poprvé mimo New York a to v rámci Labor Day víkendu. 

Rebelové jsou českým hudebním retrofilmem, který v roce 2001 uvedli tvůrci Filip Renč a Zdeněk Zelenka. Hrají v něm Zuzana Norisová, Tomáš Hanák a Jan Révai. Film si odnesl pět nominací na České lvy a vyhrál v kategoriích za zvuk a kostýmy. Snímek má řadu líbivých písniček i humorných momentů, ale jeho téma zasazené do roku 1968, těsně před invazí vojsk Varšavské smlouvy do Československa, má téma velmi vážné, a oslovuje ve Spojených státech krajany napříč generacemi. 

Omezená kapacita, vstup jen na pozvánky.

 

Chcete-li mít přehled o nových událostech v Českém centru New York, přihlaste se k odběru našeho týdenního Newsletteru ZDE.

 

Místo konání:
Connecticut
Datum:

5.9.2020

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala