Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.11.2019 18:30

Libuše Jarcovjáková - křest knihy

Pařížský křest sbírky fotografií Evokativ Libuše Jarcovjákové vydávané v edici Untitled.

 

 

 

ČTVRTEK 7. listopadu 2019 v 18H30 – křest a setkání u příležitostí vydání sbírky fotografií Evokativ Libuše Jarcovjákové

 

Ulice, noc, sex, práce, alkohol, láska a deprese. Fotografie Libuše Jarcovjákové jsou zachyceny sebedestruktivním a pomíjivým pohledem. Nebojí se nedokonalostí, zaznamenává a portrétuje svět kolem sebe, lidi ve svém okolí a jejich pocity zoufalství odráží s neochvějnou poctivostí. Kniha představuje fotografie pořízené mezi lety 1970 až 1989 v Praze, v komunistickém Československu během temného období politického útlaku a osobní nesvobody. Na druhé straně, fotografie Libuše Jarcovjákové v sobě zračí i svobodu, experiment, fluidní atmosféru a přináší autentické svědectví a průzračný vhled do života umělce.

 

EVOKATIV Libuše Jarcovjákové je první publikace vydavatelství Untitled. Kniha je prezentovaná v rámci stejnojmenné výstavy na festivalu fotografií Les Rencontres d’Arles 2019.


Přednášky v Českém centru 7. 11. 2019

 

LIBUŠE JARCOVJÁKOVÁ - EVOKATIV

 

Fotografka Libuše Jarcovjáková (*1952) svou cestu do povědomí širšího publika započala přibližně před deseti lety, kdy na sebe upozornila několika menšími výstavami. Tehdy začala postupně prozrazovat jak bohatý a neobvyklý je její fotografický archív.

V roce 2017 byla nominována Českou asociací profesionálních fotografů jako osobnost roku.

Rok 2019 však přinesl výrazný průlom a její velmi viditelný vstup na mezinárodní scénu.

Způsobila to jednak výrazná výstava Evokativ, která byla jednou z klíčových výstav letošního festivalu Les Rencontres d’Arles a zároveň i stejnojmená kniha vydaná nakladatelstvím Untitled, která je nominována mezi deset nejlepších fotografických knih roku 2019 Aperture/Paris Photo Award. Přednáška vás seznámí s obsahem výstavy a knihy Evokativ, autorka promluví o pozadí, o přípravě obou projektů i o svém životě a díle.

 

libusejarcovjakova.com

un-titled.org

www.jarcovjakova.com  linkedin  facebook   instagram

Více informací na webových stránkách Festivalu Photo Saing Germain 2019.

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

7.11.2019 18:30

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala