Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.3.2019

Workshop: Vyrob si svého Lichožrouta

Ztratila se vám právě ponožka? A nebyla jen jedna? Kdo za to může? Lichožrout! Knižní bestseller Lichožrouti básníka a spisovatele Pavla Šruta a ilustrátorky a režisérky Galiny Miklínové zaujal již mnoho mladých i starších čtenářů. V rámci Literárního festivalu pro mladé čtenáře budete mít jedinečnou šanci, vyrobit pod vedením ilustrátorky knihy Galiny Miklínové vlastního Lichožrouta. Navštivte workshop „Vyrob si svého Lichožrouta“ 27. března a dejte šanci Vašemu dítěti si vyrobit tuto originální hračku!

Workshop „Vyrob si svého Lichožrouta“ je určen všem dětem, které si chtějí vyrobit originální loutku. Pokud má však Vaše dítě méně než 8 let, bude ideální, když ho na akci doprovodí jeden z rodičů. Výtvarná dílna bude trvat přibližně 1,5 hodiny.

A co si s sebou přinést? Nezapomeňte si vzít staré ponožky, pokud možno co nejvíce (cca 15 – 20 ks), dále korálky, různé knoflíky na oči (3 – 5 ks), měděný drátek, existují různě barevné, ty mají děti v oblibě, ale jsou dražši. Ideální průměr drátku je 0,5 mm, délka cca 1 m. Nakonec budete potřebovat ostré nůžky na stříhání drátu a ponožek.

Galina Miklínová je česká ilustrátorka, výtvarnice animovaných filmů, režisérka a scénáristka. Vystudovala Střední uměleckoprůmyslovou školu v Uherském Hradišti a Vysokou uměleckoprůmyslovou školu v Praze. Její pětiminutový absolventský film „Biograf“ byl promítán a oceněn na mnoha světových festivalech. Galina Miklínová dlouhodobě spolupracovala s básníkem Pavlem Šrutem. Společně vytvořili knihy „Pavouček Pája“, „Verunka a kokosový dědek“ nebo knihu „Lichožrouti“, díky které vznikl úspěšný animovaný dobrodružný film „Lichožrouti“.

Ilustrační fotka

Galina Miklínová (c) Nguyen Phuong Thao

Workshop (c) Paseka 

 

Místo konání:

Palais Auersperg, Auerspergstraße 1, 1080 Wien

Datum:

27.3.2019

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce

dní předem