Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

10.9.2014 19:30

„Lidé“ výstava obrazů Lindy Winklerové

V galerii Českého centra se ve středu 10. září od 19:30 hodin uskuteční vernisáž výstavy „Lidé“ výtvarnice Lindy Winklerové. Na vernisáží se publikum bude moci seznámit s její nejnovější malířskou tvorbou. Součástí výstavy bude také představení několika kolekcí autorských šperků. Originální malované náušnice a náhrdelníky technikou olejomalby na dřevě inspirované známými malíři a kolekce spojující stříbro a krásu říčních perel. Vernisáž bude zahájena živým vystoupením skladatele, zpěváka a pianisty Bernarda Lalande.

Česká výtvarnice Linda Winklerová se věnuje především malbě, autorským knihám a šperkům. Narodila se 4. 2. 1983 v Plzni. V letech 1999 až 2003 soukromě studovala v malířském ateliéru plzeňského výtvarníka Karla Březiny. V roce 2005 promovala na Ústavu umění a designu v Plzni. Následovalo magisterské studium Evropských kulturních studií na Filozofické fakultě a ukončila také magisterský obor Výtvarná výchova na Pedagogické fakultě v Plzni. V roce 2007 jí byla udělena cena pro mladé tvůrce Národním muzeem v Praze. O rok později její výtvarná práce reprezentovala město Plzeň, jako kandidáta na titul Evropské hlavní město kultury 2015, na výstavě v Plzeňském domě v Bruselu.

Na výstavě v galerii Českého centra bude k vidění část obrazů z rozsáhlé kolekce „Lidé“. Sjednocujícím prvkem tohoto souboru je totožný formát, technika, barevnost, ale především námět. Na obrazech je zachycen realistický akt konkrétního člověka v různém emočním rozpoložení či životní etapě. Tato podoba je často doplněna nenápadnými symboly. Na pozadí je použita zlatá barva, která symbolizuje odtržení od materiálního světa.

Bernard Lalande
Bernarda Lalande, který výstavu zahájí, je skladatel, hudebník a zpěvák francouzsko-holandského původu. V průběhu třiceti let hudební kariéry se v jeho tvorbě objevovaly především prvky jazzu a rocku. Jeho současná hudební skupina Quartier Nord vydává v říjnu letošního roku nové CD s názvem « Fight for a new world ». Hudbě se věnuje i sólově. Vlastní skladby, které jsou bohaté na melodie a poezii, interpretuje podmanivým hlasem a doprovází se na piano.

Kdy: 10. září 2014 od 19:30 hodin

Kde: galerie Českého centra v Bruselu, avenue Adolphe Buyl 150, 1050, Brusel

Místo konání:

150-152 Avenue Adolphe Buyl
1050 Bruxelles / Brussel
Belgie

Datum:

10.9.2014 19:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala