Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

16.9.2015 18:30 - 18.9.2015

Michal Ajvaz představí své Druhé město v Itálii

V září 2015 vydá nakladatelství Atmosphere libri první italský překlad knihy Druhé město spisovatele Michala Ajvaze, který při této příležitosti představí v Itálii svou knihu v rámci dvou veřejných čtení. 16. září bude autor předčítat v Libreria Popolare v Miláně a 18. září se zúčastní literárního festivalu Pordenonelegge, který ve 40 lokalitách historického města Pordenone nabízí svému publiku to nejlepší z italské a mezinárodní literární tvorby.

Druhé město bylo jako druhá kniha Michala Ajvaze publikováno v roce 1993 a v autorem zrevidované podobě znovu v roce 2003. Děj knihy započíná v zasněžené Praze v neznámém roce, jistě ale po Sametové revoluci. Hlavní hrdina beze jména se ocitá v antikvariátu v Karlově ulici, který již dnes, stejně jako mnoho dalších míst v knize, neexistuje. Nachází zde podivnou knihu psanou tajemným písmem, které se jeví jako nepřiřaditelné k žádnému známému jazyku. Hrdina ze zvědavosti knihu koupí a rozhodne se zjistit, odkud pochází, což ho zavede do paralelního světa – druhého města.

Michal Ajvaz narozený v roce 1949 si vydobyl popularitu jak doma tak v zahraničí. Vystudoval český jazyk a estetiku na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy a poté pracoval téměř dvacet let v dělnických profesích, mimo jiné jako noční hlídač nebo čerpač vody. Kariéru spisovatele započal v roce 1989, kdy vyšla jeho sbírka básní. Od té doby píše Ajvaz v duchu magického realismu, ve kterém snoubí surrealistické a dadaistické motivy a často zabíhá do oblasti fantastické literatury. Od roku 2003 Michal Ajvaz působí v centru pro teoretická studia Akademie věd a Karlovy univerzity.

 

Místo konání:

Libreria Popolare Via Tadino 18 Milano

Datum:

Od: 16.9.2015 18:30
Do: 18.9.2015

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala